HomeKulturaTłusty Czwartek w oddziałach ZPB (zdjęcia)

Tłusty Czwartek w oddziałach ZPB (zdjęcia)

Spotkania karnawałowe z okazji Tłustego Czwartku organizowano 24 lutego w oddziałach ZPB. Reprezentanci organizacji brali też udział w spotkaniach tłustoczwartkowych, organizowanych przez partnerów Związku Polaków na Białorusi.

Zespół „Lidzianka” w Białymstoku

Przemawia Anna Kietlińska, prezes Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Krótkim koncertem uświetnił przyjęcie z okazji Tłustego Czwartku, zorganizowane przez Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku, działający przy Oddziale ZPB w Lidzie zespół „Lidzianka”.

Irena Biernacka, prezes Oddziału ZPB w Lidzie i członkini Zarządu Głównego ZPB oraz Anna Kietlińska, prezes Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Zespół „Lidzianka”

Dzięki temu, że jedną z artystek „Lidzianki” jest Irena Biernacka, członkini Zarządu Głównego ZPB, będąca także prezesem Oddziału ZPB w Lidzie, na przyjęciu w Białymstoku swoją reprezentację, oprócz Polaków Lidy, miały najwyższe władze Związku Polaków na Białorusi.

Jarosław Książek, konsul generalny RP w Grodnie

W przyjęciu tłustoczwartkowym Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska ” udział wziął także konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek z małżonką oraz przedstawiciele władz samorządowych stolicy Podlasia.

Śpiew i konkursy w Grodnie

Renata Dziemiańczuk, wiceprezes ds. Kultury ZPB

Bogaty program artystyczno-rozrywkowy towarzyszył spotkaniu z okazji Tłustego Czwartku, które odbyło się w Oddziale ZPB w Grodnie.

Śpiewają siostry Wojciechowicz – Karina i Anastazja

Zanim p.o. prezesa oddziału Janina Sołowicz zaprosiła zgromadzonych do częstowania się pączkami i innymi wypiekami, a także do wzięcia udziału w konkursach i zabawach, przed publicznością wystąpiły siostry Wojciechowicz – Karina i Anastazja. Zaśpiewały kilka piosenek wprowadzając tym samym zgromadzonych na zabawie tłustoczwartkowej w świąteczny nastrój.

Janina Sołowicz, p.o. prezesa Oddziału ZPB w Grodnie prowadzi konkursy

Artystycznie w Mińsku

Helena Marczukiewicz, prezes Oddziału ZPB w Mińsku i członkini Zarządu Głównego ZPB

Przyjęcie z okazji Tłustego Czwartku w Oddziale ZPB w Mińsku tradycyjnie stało się przeglądem talentów artystycznych, których nie brakuje w środowisku Polaków, mieszkających w stolicy Białorusi.

Śpiewa Olga Guczek

Na przyjęciu stołecznego oddziału ZPB nie zabrakło wysokich gości, między innymi z Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Mińsku, którzy przybyli na przyjęcie tłustoczwartkowe na czele z kierownikiem Wydziału, radcą Markiem Pędzichem.

Znadniemna.pl

No comments

Skomentuj

Skip to content