HomeOświataZabawa noworoczna dla polskich dzieci z Grodna (zdjęcia)

Zabawa noworoczna dla polskich dzieci z Grodna (zdjęcia)

Ponad dwieście dzieci, uczących się języka polskiego w Grodnie, przybyło 22 stycznia na zabawę noworoczną, zorganizowaną przez Związek Polaków na Białorusi.

Tradycyjna już zabawa dla dzieci, zorganizowana przez ZPB z okazji nadejścia Nowego Roku, stała się doskonałą okazją, aby maluchy zaprezentowały swoje zdolności muzyczne, wokalne, recytatorskie, aktorskie, pokazały się w strojach karnawałowych i spotkały się ze Świętym Mikołajem, któremu mogły zaśpiewać piosenkę, bądź zarecytować wierszyk w języku polskim. Każde obecne na zabawie dziecko otrzymało prezent od Świętego Mikołaja.

Duża sala, z której korzysta Związek Polaków na Białorusi, ledwo pomieściła wszystkich przybyłych na zabawę dzieciaków i ich rodziców.

Przemawia Andżelika Borys, prezes ZPB

Ograniczona przestrzeń nie przeszkodziła świetnej zabawie, którą obecnością zaszczycili, przebywający w tym dniu w Grodnie reprezentanci wyższej izby polskiego parlamentu – wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz wiceprzewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Artur Warzocha.

Przemawia Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP

Przemawia Artur Warzocha, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą

Do polskich dzieci przybyli też konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek z małżonką Elżbietą.

Przemawia konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek

Dzieciom i ich rodzicom gości przedstawiła prezes ZPB Andżelika Borys.

Zaznaczyła też, że w tym roku prezenty dla polskich dzieci z Grodna pomagali Świętemu Mikołajowi zebrać: Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski oraz Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski. Temu ostatniemu w akcji wspomożenia Świętego Mikołaja w jego spotkaniu z polskimi dziećmi Grodna pomogli reprezentanci opolskiego biznesu: Roman i Piotr Kirsteinowie oraz Grzegorz Sikorski z Zakładu Mechaniki Siłowej „Hydroed”, Daniel Cyrlis z firmy XEROPARTNER, Zygmunt Szulc z firmy „Explomet”, Agnieszka Rybka z firmy „Muni” oraz Jan Blacha, Ryszard Chilczuk i Stanisław Starzec.

Proponujemy Państwu fotorelację z noworocznej zabawy dla polskich dzieci z Grodna, zorganizowanej przez ZPB (kierownik części artystycznej Anna Porzecka, prezes Klubu Inteligencji Polskiej przy ZPB):

Śpiewa zespół dziecięcy „Wesoła Gromadka” pod kierownictwem Anny Porzeckiej

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content