HomeSportSokół Brześć zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej

Sokół Brześć zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej

Dopiero tie-break zdecydował o zwycięstwie drużyny z działającego przy ZPB Klubu Sportowego Sokół Brześć w meczu finałowym VIII edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój (woj. zachodniopomorskie). Turniej rozegrano w miniony weekend.

Drużyna siatkarzy z KS Sokół Brześć z głównym trofeum Turnieju

Drużyna siatkarzy z KS Sokół Brześć z głównym trofeum Turnieju

Zawody odbyły się w ramach realizowanego od lat przy wsparciu finansowym Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży projektu „Sport łączy i wychowuje”. Przebywająca od 24 października w województwie zachodniopomorskim młodzież z Białorusi, Niemiec i Polski miała okazję zwiedzić okolice Myśliborza, Trzcińska-Zdroju oraz Gorzowa, gdzie młodzi ludzie integrowali się, grając w bowling.

Rozegrane w sobotę i niedzielę zawody siatkarskie stały się uwieńczeniem wspólnego pobytu młodzieży z trzech krajów w powiecie gryfińskim województwa zachodniopomorskiego.

Do rozgrywek siatkarskich, oprócz zawodników z Brześcia, przystąpiły dwie drużyny z niemieckiego amatorskiego Klubu Siatkówki Netzchaoten Müncheberg, a także zespoły siatkarzy z Hufca Pracy w Kołobrzegu, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Renice (gmina Myślibórz), Gimnazjum w Góralicach, drużyna Myślibor z Myśliborza oraz ekipa gospodarzy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku Rafał Ociepka. Życzył zawodnikom sportowej rywalizacji w duchu fair play oraz braku kontuzji.

Rozgrywki rozpoczęły się od eliminacji w dwóch 4-drużynowych grupach. Już na tym etapie widoczna była przewaga nad rywalami ubiegłorocznych finalistów z Brześcia i Myśliborza. Obie ekipy, wygrywając wszystkie trzy mecze, spotkały się w niedzielnym finale, który, ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności, stał się najdłuższym i najbardziej emocjonującym meczem Turnieju.

Mecz finałowy Sokół Brześć - Myślibor Myślibórz, fot.: www.ckiw-row.pl

Mecz finałowy Sokół Brześć – Myślibor Myślibórz, fot.: www.ckiw-row.pl

Zarówno zawodnicy Sokoła Brześć, jak i Myślibora Myślibórz prezentowali wysoki poziom sportowy, zapewniając kibicom niecodzienną dramaturgię meczu, w którym do końca nie było wiadomo, kto odniesie zwycięstwo. Pierwszego seta względnie łatwo, stosunkiem punktów 25 do 16, wygrała drużyna z Brześcia. W drugim i trzecim setach nasi zawodnicy musieli jednak uznać przewagę rywali (18-25 i 20-25). Udało im się doprowadzić do remisu w setach, pokonując Myśliborzan w czwartym starciu 25-21. W dogrywce nasi zawodnicy wykazali się większą od rywali determinacją i mobilizacją, które przesądziły o ich zwycięstwie w tie breaku (15-10) oraz ostatecznej wiktorii w meczu (3-2) i Turnieju.

Trofeum Turnieju w imieniu burmistrza miasta i gminy Trzcińsko-Zdrój Zbigniewa Kitlasa wręczył jego zastępca Józef Szott. W ten sposób Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój już po raz drugi pojechał za wschodnią granicę Polski, do miasta nad Bugiem.

Anna Adamczyk z Brześcia, na podstawie www.ckiw-row.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content