HomeOświataKoncert Bajkowy w Konsulacie

Koncert Bajkowy w Konsulacie

Z okazji zbliżających się Mikołajek Konsulat Generalny RP w Grodnie zorganizował 3 grudnia Koncert Bajkowy dla dzieci polskich z Grodzieńszczyzny.

choinka4

choinka6

Przemawia konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek, który wcielił się w rolę Świętego Mikołaja

Na zaproszenie konsula generalnego Jarosława Książka, który wcielił się w rolę św. Mikołaja, do sali multimedialnej KG RP w Grodnie przybyło około dwustu dzieci z różnych rejonów obwodu grodzieńskiego. Mali goście dotarli między innymi z takich miejscowości, jak Lida, Wołkowysk, Raduń i Bieniakonie.

choinka_slider1

choinka9

Dzięki możliwościom Sali multimedialnej zgromadzone na niej dzieciaki mogły posłuchać najbardziej popularnych piosenek z najpiękniejszych bajek, ekranizowanych przez wytwórnię Walta Disney’a w postaci filmów fabularnych i kreskówek. Partie wokalne wykonywane były na żywo przez zawodowych piosenkarzy z warszawskiego Zespołu Muzycznego „Dur-Moll”.

choinka

Zespół Muzyczny „Dur-Moll”

choinka13

choinka15

choinka18

choinka17

choinka1

Artyści zaproponowali dzieciakom także udział w konkursie na najlepszą znajomość bohaterów disnejowskich bajek. Zwycięzcy konkursu otrzymywali prezenty i upominki z rąk przebranego za św. Mikołaja konsula generalnego.

choinka5

choinka12

choinka29

choinka30

choinka11

choinka27

Po zakończeniu koncertu z udziałem profesjonalnych artystów, wdzięczni widzowie poprosili gospodarzy o pozwolenie na zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych. Na scenę wychodziły młode talenty z różnych miejscowości. Dzieciaki, uczące się języka polskiego przy parafiach w Lidzie, przekazały organizatorom koncertu w prezencie dekoracje choinkowe, zrobione przez nich własnoręcznie podczas warsztatów rękodzieła specjalnie zorganizowanych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

choinka24

choinka25

choinka19

choinka22

choinka23

choinka21

choinka20

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content