HomeSpołeczeństwoStowarzyszenie Odra-Niemen też broni dobrego imienia Żołnierzy AK na Białorusi

Stowarzyszenie Odra-Niemen też broni dobrego imienia Żołnierzy AK na Białorusi

Środowiska patriotyczne w Polsce solidaryzują się z wysłaniem przez liderów ZPB listu do szefa MSZ Polski Witolda Waszczykowskiego w obronie Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi.

apel_odra_niemen

Zapowiedź przeprowadzenia akcji w obronie akowców na Białorusi, zamieszczona przez Stowarzyszenie Odra-Niemen w serwisie społecznościowym Facebook.com

Wieloletni partnerzy Związku Polaków na Białorusi z wrocławskiego Stowarzyszenia Odra-Niemen w związku z przypadkami oczerniania Żołnierzy AK, opisanymi przez liderów ZPB w liście do szefa polskiej dyplomacji, zapowiedzieli, iż przeprowadzą własną akcję pisania listów. Będą to listy do MSZ Polski, apelujące o interwencję dyplomatów w skandalicznej sprawie szkalowania przez reżim białoruski dobrego imienia żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Pod tymi listami mają podpisywać się środowiska patriotyczne, współpracujące ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen na terenie całej Polski.

Materiał agitacyjny akcji "Rodacy - Bohaterom", fot.: ww.odraniemen.org

Materiał promujący akcję „Rodacy – Bohaterom”, fot.: odraniemen.org

Stowarzyszenie Odra-Niemen zapowiada też akcję pisania listów do ministra edukacji Republiki Białoruś z żądaniem usunięcia ze szkolnego podręcznika z historii Białorusi dla 10 klasy fragmentów, oczerniających Żołnierzy Armii Krajowej.

Akcję solidarności z polskimi kombatantami na Białorusi w związku z krzywdzącą ich polityką historyczną, prowadzoną przez władze białoruskie, środowiska współpracujące ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen przeprowadzą w ramach bożonarodzeniowej akcji Rodacy- Bohaterom, polegającej na dostarczaniu kombatantom i członkom ich rodzin świątecznych paczek. Do każdej paczki w tym roku zostanie włożony list wsparcia dla odbiorcy paczki, a także list do ministra edukacji Białorusi, z żądaniem usunięcia z białoruskiego podręcznika historii fragmentów, oczerniających Żołnierzy Armii Krajowej.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content