HomeSpołeczeństwoJak trafić bez wizy do Grodna

Jak trafić bez wizy do Grodna

Mimo tego, że bezwizowy tryb wjazdu na teren parku „Kanał Augustowski”, który terytorialnie obejmuje Grodno oraz szereg podgrodzieńskich miejscowości, działa od końca października, wciąż otrzymujemy pytania o tym, jak sprawa wygląda od strony praktycznej, czyli: gdzie, kto i w jakim trybie wydaje pozwolenia na bezwizowe zwiedzanie parku „Kanał Augustowski”?

kajakarze_w_sluzie_kanal_augustowski_str

Kajakarze w śluzie na Kanale Augustowskim, fot.: s13.ru

Wykaz operatorów – czyli firm, uprawnionych do wydawania pozwoleń i sprzedaży usług turystycznych w parku „Kanał Augustowski”, a także szczegółowe informacje, dotyczące tychże usług oraz procedury bezwizowego podróżowania na teren parku są dostępne na stronie grodnovisafree.grsu.by (dostępna w trzech wersjach językowych – rosyjskiej, polskiej i angelskiej).

Na prośbę naszych Czytelników zapytaliśmy jednego z operatorów – grodzieńskie biuro podróży „Favorit”, uprawnione do organizowania bezwizowego zwiedzania parku „Kanał Augustowski” – o praktyczną poradę w sprawie tego, co powinien zrobić obcokrajowiec, aby odwiedzić Grodno bez wizy?

Od biura podróży „Favorit” otrzymaliśmy komunikat opracowany przez specjalistów firmy i skierowany do Polaków, szukających możliwości skorzystania z bezwizowego trybu podróżowania do Grodna i do parku „Kanał Augustowski”. Informacja od biura podróży „Favorit” jest do pobrania TUTAJ.

Dodatkowe informacje o biurze podróży „Favorit”i świadczonych przez nie usługach znajdziecie Państwo na stronie internetowej taf.by.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content