HomeHistoriaPlatforma edukacyjna „Historia dla Polonii”

Platforma edukacyjna „Historia dla Polonii”

Zapraszamy do korzystania z platformy edukacyjnej poświęconej nauce historii Polski www.historiadlapolonii.pl, która powstała z myślą o polskich dzieciach i młodzieży, mieszkających za granicą.

historia_polski

Platforma kierowana jest też do uczniów, którzy zamierzają w przyszłości powrócić do kraju i kontynuować naukę w polskiej szkole. Z zawartych na stronie materiałów można korzystać dwojako:

Uczeń samodzielnie poznaje kolejne zagadnienia dzięki platformie e-learningowej. Zawarte tu lekcje pozwalają na uczenie się w dowolnym czasie i dowolnym tempie. Materiały opracowane zostały na dwóch poziomach: dla uczniów z klas 4 – 6 polskich szkół podstawowych (9-13 lat), oraz dla młodzieży gimnazjalnej (13 – 16 lat). Na każdym poziomie umieszczono po 15 lekcji. Każda z nich opatrzona jest bogatym materiałem filmowym i ikonograficznym. Zakończenie kursu historii Polski na danym etapie edukacji potwierdzane jest certyfikatem Znawcy Historii Polski.

Nauczyciel otrzymuje bogaty materiał do przeprowadzenia zajęć: scenariusz lekcji, prezentację i/lub film edukacyjny, zadania dla uczniów oraz wskazówki, w jaki sposób dodatkowo urozmaicić lekcje.

Materiały dla uczniów i dla nauczycieli dostępne są po zalogowaniu się na platformę e-learningową www.historiadlapolonii.pl.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content