HomeOświataW Grodnie o nauczaniu wczesnoszkolnym

W Grodnie o nauczaniu wczesnoszkolnym

Jak zamienić lekcję w zabawę, pozwalającą uczniom na lepsze zrozumienie i zapamiętanie materiału dydaktycznego? Tego uczyły nauczycieli z działających na Białorusi polskich ośrodków edukacyjnych w dniach 26 – 28 sierpnia w Grodnie, doświadczone specjalistki w zakresie wychowania wczesnoszkolnego z Białegostoku – dyrektor białostockiego przedszkola nr 47 Wiesława Jabłonowska i jej zastępczyni Ewa Chraboł.

warsztaty_5

Podczas warsztatów nauczyciele wcielili się w rolę uczniów

Wykładowczynie ze stolicy Podlasia przyjechały do Grodna z autorskim programem warsztatów, którym dały nazwę „Literatura dziecięca i co dalej?”

warsztaty

Jak wynika z nazwy to właśnie zróżnicowana tematycznie i gatunkowo polska literatura dla dzieci stała się materiałem, wykorzystanym przez Wiesławę Jabłonowską i Ewę Chraboł przy opracowaniu zabaw edukacyjnych dla najmłodszych uczniów, w rolę których wcielili się podczas warsztatów biorący w nich udział nauczyciele z Białorusi.

warsztaty_2

Warsztaty pt. „Literatura dziecięca i co dalej?” zorganizowane przez Związek Polaków na Białorusi w ramach projektu, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej RP za pośrednictwem Fundacji „Wolność i Demokracja” były ostatnim tego lata spotkaniem pracujących na Białorusi nauczycieli języka polskiego z wykładowcami z Polski.

warsztaty_4

Siostry-katechetki, nauczające religii w języku polskim, wspaniale bawiły się razem z nauczycielami

We wrześniu cykl warsztatów zostanie przerwany na wizytę studyjną w Warszawie dla najbardziej aktywnych uczestników warsztatów. Podczas wizyty studyjnej nauczyciele języka polskiego z Białorusi będą miały spotkania w Ministerstwie Edukacji Narodowej RP, Sejmie i Senacie RP, a także zwiedzą warszawskie szkoły.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content