HomeSpołeczeństwoBiałoruś wprowadziła ruch bezwizowy na Kanale Augustowskim

Białoruś wprowadziła ruch bezwizowy na Kanale Augustowskim

Na koniec sezonu turystycznego Aleksander Łukaszenko postanowił zawalczyć o zagranicznych turystów. Zgodnie z dekretem Nr 318 z 23 sierpnia „w sprawie ustanowienia ruchu bezwizowego”, obcokrajowcy mogą bez wiz odwiedzać Kanał Augustowski. Szkoda jednak, że tak późno…

Kanal_Augustowski_sluza

„Dokument ustanawia procedurę bezwizowego wjazdu i wyjazdu z terytorium Białorusi i czasowego pobytu w celach turystycznych na okres do pięciu dni, w specjalnym parku turystyczno – rekreacyjnym „Kanał Augustowski” i przyległych do niego obszarów” – poinformowała służba prasowa Łukaszenki.

Kanal_Augustowki_01

Zagraniczni turyści przekraczający granicę między Polską a Białorusią będą mogli wjechać bez wiz przez punkty kontrolne Lesnaja – Rudawka (rzeczne) i „Bruzgi” (Kuźnica Białostocka), a z Litwą – przez punkty kontrolne Priwałka – Švendubrė oraz Privalka – Raigardas.

Wprowadzenia ruchu bezwizowego dla osób odwiedzających Kanał Augustowski ma zwiększyć przepływ turystów do parku, przyczynić się do zwiększenia miejsc pracy miejscowej ludności, przyciągnąć inwestycje w rozwój infrastruktury parku, oraz sprzyjać organizacji dużych międzynarodowych wydarzeń o charakterze turystycznym i sportowym.

Dekret będzie obowiązywał do 31 grudnia 2017, z możliwością przedłużenia go na czas nieokreślony.

Trzydniowy ruch bezwizowy, jak pamiętamy, obowiązuje już w Puszczy Białowieskiej.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Najnowsze komentarze

  • W końcu jak sąsiedzi.

  • Oj, nie cieszyłbym się tak bardzo. Przed tygodniem wróciłem z Białorusi. Cały czas istnieją tam procedury komunistyczne.Ciągle trzeba uważać na ich skompilowane i czasami niezrozumiale przepisy.

  • Fajnie, ale dopiero tylko dekret, a dopiero za minimum dwa miesiące albo i więcej będą szczegóły nie mówiąc o ruszeniu tegoż ruchu…….czyli najwcześniej w listopadzie….

  • Lepiej i taniej byłoby oddać nam nasz kanał w całości!

    • A my byśmy sprywatyzowani ogrodzili drutem kolczastym i zamknęli na amen.

  • Zgodnie z informacjami na stronie Ambasady, przepisy wejdą w życie 2 miesiące po publikacji

  • A ja się bardzo cieszę, ze Białoruś zaprasza bez wiz. Polska tego nie odwzajemnia. Chętnie znalazł bym kogoś, kto poprowadzi mnie po Grodnie. Gdyby czytał mój wpis ktoś z Grodna to podaje swój adres [email protected]

Skomentuj

Skip to content