HomeSpołeczeństwoWraca pociąg do Grodna. Pojedzie przez Białystok i Warszawę do Krakowa

Wraca pociąg do Grodna. Pojedzie przez Białystok i Warszawę do Krakowa

Wraz ze zmianą rozkładu jazdy, który wchodzi w życie od 4 września, przywrócone będą połączenia międzynarodowe między Polską a Białorusią. Tym razem jednak nie będą go realizowały Przewozy Regionalne, a PKP Intercity. Stacją docelową zaś nie będzie już tylko Warszawa, ale Kraków.

grodno_kuznica

Pod koniec 2015 roku, mimo protestów mieszkańców województwa, interpelacji podlaskich posłów wszystkich opcji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie dofinansowało kursów między Warszawą a Grodnem, twierdząc, że są nierentowne. Dla podróżnych z Podlaskiego oznaczało to mniej połączeń w rozkładzie jeśli chodzi o możliwość dojazdu do stolicy, ale województwo cierpiało także na ograniczeniu możliwości ruchu przygranicznego.

Wraz z jesienną korektą rozkładu jazdy kursy do Grodna wracają, choć zmienia się przewoźnik i cel podróży. Trasa została bowiem przedłużona aż do Krakowa. I tak pociąg PKP Intercity z Grodna wyjedzie o godzinie 15:32 (czasu miejscowego), a w Krakowie ma być o 23:04. W Kuźnicy zatrzyma się o 15:10, w Białymstoku będzie o 17:08. Z Białegostoku do Warszawy pociąg dojedzie o 19:15. W sumie pokonanie trasy między Grodnem a Krakowem zajmie 8 godzin.

W drugą stronę z dworca Kraków Główny pociąg wyruszy o godz. 4:46, w Białymstoku zatrzyma się o godz. 10:00, a w Grodnie będzie o godz. 14:22 (czasu miejscowego).

Znadniemna.pl za bialystok.wyborcza.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content