HomeKulturaWystawa związkowych malarzy w Sejmie RP

Wystawa związkowych malarzy w Sejmie RP

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej 26 września została otwarta wystawa obrazów pt. „Paleta barw kresowych”, prezentująca twórczość artystów z Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi, którą zorganizował Klub Parlamentarny PiS.

konferencja 641

Przemawia Andżelika Borys, prezes Rady Naczelnej ZPB

Spotkanie zostało otwarte przez przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka i wiceprzewodniczącego Krzysztofa Jurgiela.

konferencja 629

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości licznie przybyli na otwarcie wystawy

Wiceprzewodniczący Krzysztof Jurgiel podkreślił, że jest dumny z tego, iż przypadł mu zaszczyt otwierania wystawy, która może być pokazana w Sejmie RP. – Obowiązkiem nas, Polaków mieszkających w Polsce w obecnych granicach, jest dbałość o to, żeby Rodacy zza granicy mogli swoje talenty rozwijać, a także pielęgnować naszą polską kulturę – zaznaczył poseł, zapowiadając dalszą współpracę z ZPB.

konferencja 665

Prezes Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB Stanisław Kiczko dziękuje parlamentarzystom

Prezes Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys podziękowała Klubowi Parlamentarnemu PiS w imieniu organizacji i prezesa ZPB Mieczysława Jaśkiewicza za zorganizowanie wystawy w tak prestiżowym miejscu jakim jest Sejm RP.

konferencja 735

Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości ogląda obrazy

konferencja 779

Duże zainteresowanie zwiedzających wystawę budziły prace Andrzeja Filipowicza, członka Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB

Iness Todryk-Pisalnik z Warszawy

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content