HomeHistoriaMłodzież polska z Lidy sprzątała przy grobach polskich żołnierzy

Młodzież polska z Lidy sprzątała przy grobach polskich żołnierzy

Młodzi Polacy z Lidy i okolic, wywodzący się ze środowiska, prowadzącego w Internecie bloga „Polacy Grodzieńszczyzny”, na kilka dni przed Dniem Wojska Polskiego zajęli się porządkowaniem i sprzątaniem mogił polskich żołnierzy.

znicze_small

Młodzież z Lidy zakończyła pracę już po zmierzchu
fot.: polacygrodzienszczyzny.blogspot.com

Jak informuje strona internetowa prężnie działającego środowiska młodych patriotów polskich, w poniedziałek 12 sierpnia grupa polskiej młodzieży z Lidy (w tym kibiców miejscowego klubu piłkarskiego) udała się do kwatery żołnierzy Armii Krajowej w Surkontach.

sprzątanie_small

Praca w kwaterze fot.: polacygrodzienszczyzny.blogspot.com

„Cmentarz choć odnowiony w zeszłym roku, wymagał już prac porządkowych, przede wszystkim oczyszczenia z roślin” – czytamy w relacji z wyjazdu.Jak widać na zdjęciach, kwatera po pracy lidzkiej mlodzieży rzeczywiście prezentuje się godnie.

Młodzi patrioci, nie ukrywają zresztą, iż pracowali od świtu do zmierzchu. A gdy Słońce zaszło za horyzont, młodzi Polacy zapalili znicze i, oddając hołd poległym bohaterom, odmówili w ich intencji modlitwę.

Surkonty_small

Kwatera po pracy młodzieży z Lidy prezentuje się godnie
fot.: polacygrodzienszczyzny.blogspot.com

Młodzież z Lidy zapewnia, że polskie ideały żyją w młodym pokoleniu, a pielęgnowanie pamięci o polskich bohaterach ma szczególne znaczenie zwłaszcza w dzisiejszych czasach, „gdy na Białorusi obraża się ich w prasie oficjalnej ale również opozycyjnej”.

a.pis. za polacygrodzienszczyzny.blogspot.com

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content