HomeSportZwycięstwo Dimy Urbanowicza, Polaka z Białorusi na EPT Dublin!

Zwycięstwo Dimy Urbanowicza, Polaka z Białorusi na EPT Dublin!

W ramach European Poker Tour na €5,300 Main Event w stolicy Irlandii Urbanowicz wygrał 561 tys. euro czyli równowartość około 2,4 miliona złotych. Oznacza to, że w ciągu dwóch lat „cudowne dziecko pokera”, jak określa go telewizja Polsat News, zarobiło już równowartość 9 miliona złotych. Tym samym Urbanowicz pobił rekord rozgrywek EPT.

Dima_Urbanowicz_poker_1

Dima Urbanowicz

„Dzmitry Urbanovich to bardzo utalentowany przedstawiciel młodego pokolenia pokerzystów. Niezwykły jest fakt, że Dima odnosi sukcesy we wszystkich odmianach pokera. Jeszcze bardzo wiele o nim usłyszymy, być może już w trakcie tegorocznego World Series Of Poker, gdzie wystąpi po raz pierwszy, po skończeniu wymaganych 21 lat. Obecność takich gwiazd, które odnoszą regularne sukcesy jednoznacznie świadczy o tym, że poker to strategiczna gra umiejętności” – powiedział Marcin Horecki, prezes Stowarzyszenia Wolny Poker.
Dima Urbanowicz jest jednym z największych talentów w świecie pokera. Jest też już – mimo zaledwie 20 lat – jednym z najlepszych pokerzystów na świecie.

Dzmitry Urbanovich - EPT Malta 2015 - €25,000 High Roller Winner

„Cudowne dziecko pokera”

Ale czy… jest Polakiem?

Oto jak odpowiedział na to pytanie redaktor naczelny specjalistycznego portalu PokerNews Polska Jan „Dżony” Ciosek:

Takie pytanie pojawia się właściwie od momentu, w którym zaczęła się wielka kariera Dimy, czyli odEPT Malta, nieco ponad rok temu. Cóż, Dzmitry Urbanovich rzeczywiście nie brzmi jak typowo polskie nazwisko. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się zapisywać je według polskiej transkrypcji – Dima Urbanowicz.

Co do samej polskości Dimy – urodził się na Białorusi, w rodzinie o polskich korzeniach. Ściślej mówiąc, urodził się w Grodnie, czyli mieście, które przez wieki było polskie, i w którym do dziś 25 proc. mieszkańców to Polacy. A dokładniej, ludzie narodowości polskiej, ale z obywatelstwem białoruskim. Tak samo, jak Dima.

Już jako dorosły człowiek zdecydował się przyjechać do Warszawy. Nikt go do tego nie zmuszał, mógł przecież wybrać kraj, w którym łatwiej się żyje, nie mówiąc już o grze w pokera… On jednak wybrał Polskę. Online gra pod polską flagą, na żywo występuje w polskim Teamie Silent Sharks z naszywką z biało – czerwoną flagą. Mówi po polsku, trzyma się z polską ekipą – choć Białorusinów na dużych turniejach przecież nie brakuje. Zapytany podczas heads-upa w Dublinie przez Gillesa Berniesa „Skąd jesteś?”, bez wahania odpowiedział „Z Polski”.

Znadniemna.pl za pl.pokernews.com/polsatnews.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content