HomeKultura206. rocznica urodzin Fryderyka Chopina w Centrum Handlowym „Stolica”

206. rocznica urodzin Fryderyka Chopina w Centrum Handlowym „Stolica”

Dwieście szóstą rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków w dziejach ludzkości, będą mogli świętować 26 lutego w mińskim Centrum Handlowym „Stolica” mieszkańcy i goście stolicy Białorusi.

Poster_Dzien_Naradzennia_Chopin

Na program artystyczny obchodów złożą się występy zarówno młodych, jak i doświadczonych białoruskich artystów, między innymi uczniów i nauczycieli z Dziecięcej Szkoły Muzycznej nr 3 im. F. Chopina w Mińsku, kwartetu Aquarelle, a także jednego z najbardziej znanych na Białorusi i poza jej granicami pianistów Aleksandra Muzykantowa.

Organizatorzy obchodów urodzin Fryderyka Chopina zaproszą gości na prezentację nowego filmu animowanego znanej białoruskiej reżyserki Ireny Kodziukowej pt. „Bajki starego pianina. Chopin”, zaproponują wziąć udział w quizach i konkursach z nagrodami, a także zaproszą na słodki poczęstunek.

Organizatorami mińskich obchodów 206. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Centrum Handlowym „Stolica” są: Instytut Polski w Mińsku, Białoruski Związek Działaczy Muzycznych, Dziecięca Szkoła Muzyczna nr 3 im. F. Chopina w Mińsku oraz administracja CH „Stolica”.

Do wspólnego świętowania Dnia Urodzin wybitnego polskiego kompozytora i pianisty mieszkańcy i goście białoruskiej stolicy są zapraszani już w najbliższy piątek, 26 lutego, do CH „Stolica” na godzinę 16.45.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content