HomeOświataOstatnie dni rekrutacji do Polskiej Szkoły Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi

Ostatnie dni rekrutacji do Polskiej Szkoły Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi

Polska Szkoła Społeczna przy Związku Polaków na Białorusi zaprasza wszystkich uczniów i rodziców na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/14.

Scenka przygotowana przez uczniów szkoły w ubiegłym roku podczas rozpoczęcia roku szkolnego

Scenka przygotowana przez uczniów szkoły w ubiegłym roku podczas rozpoczęcia roku szkolnego

Rok szkolny rozpoczynamy 27 września Mszą św. o godz. 17.00 w Kościele Pobrygidzkim przy ul. Karola Marksa. Po Mszy św. odbędzie się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w sali nr 100 przy ul. Budionnego 48a.

Celem naszej szkoły jest dbałość o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. Szkoła prowadzi zajęcia przygotowujące do egzaminów na studia wyższe w Polsce.

W roku szkolnym 2012/2013 uczyło się u nas około 300 osób. Posiadamy doświadczony zespół pedagogów, który uczy języka polskiego na wysokim poziomie, przekazuje wiedzę o Polsce, zapewnia bogaty program kulturalny oraz organizuje wyjazdy edukacyjne do Polski.

Ponad połowa naszych ubiegłorocznych absolwentów pomyslnie zdała egzaminy na studia wyższe w Polsce.

Mamy doskonałe warunki nauczania. Zajęcia odbywają się w kilkunastoosobowych grupach. Elastycznie dostosujemy się do wolnego czasu naszych wychowanków, co daje im doskonałą mozliwość łączyć naukę w naszej szkole z zajęciami w szkole państwowej.

Placówka oświatowa ZPB nie tylko dba o przekazywanie wiedzy, lecz także przekazuje wartości wpisane w polską historię, kulturę i tradycję, i uczy ich pielęgnowaniu.

Szkoła także prowadzi 3-miesięczne kursy językowe dla dorosłych.

Tych z Państwa, którzy chcieliby zapisać dziecko na nowy rok szkolny, lub zapisać się sami, prosimy o uczynienie tego w najblizszych dniach, dopóki mamy wolne miejsca.

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w ubiegłym roku

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w ubiegłym roku

Rekrutacja do szkoły odbywa się pod adresem:

Grodno

ul. Budionnego 48a,

pokój 53

Dyrekcja Polskiej Szkoły Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content