HomeOświataŚwiąteczno-noworoczne spotkania na osiedlu „Mołodiożnyj” w Lidzie

Świąteczno-noworoczne spotkania na osiedlu „Mołodiożnyj” w Lidzie

Spotkania dla dorosłych, młodzieży i dzieci zorganizował na osiedlu „Mołodiożnyj” w Lidzie miejscowy oddział Związku Polaków na Białorusi.

Lida_spot_noworoczne_Worono_4

W sobotę, 23 stycznia, ponad 70-osobowa grupa działaczy Oddziału ZPB Lida – „Mołodiożnyj” zgromadziła się w miejscowej kawiarni, aby podzielić się opłatkiem, pośpiewać kolędy, złożyć życzenia świąteczne oraz zaprezentować swoje zdolności aktorskie.

Lida_spot_noworoczne_Worono_5

Rzecz w tym, że obecni na spotkaniu w większości są uczniami grup wieczorowych zgłębiania znajomości języka polskiego dla dorosłych w prowadzonej przy miejscowej parafii Miłosierdzia Bożego Szkoły Społecznej.

Lida_spot_noworoczne_Worono_6

Lida_spot_noworoczne_Worono_7

Lida_spot_noworoczne_Worono_8

Podczas trwających w okresie świątecznym zajęć szkolnych dorośli postanowili przygotować inscenizacje, tematycznie nawiązujące do minionych Świąt Bożego Narodzenia.

Lida_spot_noworoczne_Worono

Przemawia prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz

Podziwiać przedstawienie, przygotowane przez dorosłych uczniów Szkoły Społecznej przy parafii Bożego Miłosierdzia w Lidzie mogli nie tylko członkowie oddziału ZPB Lida – „Mołodiożnyj” lecz także zaproszeni na spotkanie goście: proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia w Lidzie ksiądz Andrzej Znosko, prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz w towarzystwie prezesów oddziałów ZPB z Lidy i Szczuczyna, a także prezes Towarzystwa Kultury Ziemi Lidzkiej Aleksander Kołyszko z małżonką.

Lida_spot_noworoczne_Worono_1

Aleksander Kołyszko, prezes Towarzystwa Kultury Ziemi Lidzkiej

Lida_spot_noworoczne_Worono_3

Podczas spotkania świąteczno-noworocznego jego uczestnicy chętnie brali udział w licznych konkursach, przygotowanych przez gospodarzy przyjęcia.

Lida_Jaselka_Worono_7

Lida_Jaselka_Worono_8

Tydzień później, w niedzielę 31 stycznia, w świątyni Bożego Miłosierdzia w Lidzie zdolności artystyczne miały okazję zademonstrować dzieci i młodzież, uczęszczająca do działającej przy parafii Szkoły Społecznej.

Lida_Jaselka_Worono_3

Lida_Jaselka_Worono_2

Lida_Jaselka_Worono_6

Lida_Jaselka_Worono_4

Młodsi uczniowie zaprezentowali zgromadzonym w kościele parafianom oraz działaczom polskim z Lidy inscenizacje pt. „Wieczór wigilijny” oraz „Kolędnicy”. Młodzież zaś przedstawiła scenkę pt. „Przy Żłóbku”, a najmłodsi – niektórzy, zaledwie trzyletni – artyści recytowały wiersze polskich poetów, opowiadające o Cudzie Narodzenia Bożego.

Lida_Jaselka_Worono_5

Swietłana Worono i Andżelika Borys

Lida_Jaselka_Worono_9

Ogółem w przedstawieniu, które trwało ponad godzinę, udział wzięło ponad sześćdziesięciu dzieci, których słodkimi prezentami obdarowała przybyła na spotkanie z nimi przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys.

Lida_Jaselka_Worono

Andżelika Borys rozdaje prezenty

Lida_Jaselka_Worono_1

Swietłana Worono, prezes Oddziału ZPB Lida – „Mołodiożnyj”

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content