HomeKulturaBal karnawałowy w Wołkowysku

Bal karnawałowy w Wołkowysku

Przyjęcie karnawałowe zorganizował 30 stycznia w jednym z gospodarstw agroturystycznych Oddział Związku Polaków na Białorusi w Wołkowysku.

Wolkowysk_karnawal_6

Gości wita Maria Tiszkowska, prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku

Na zaproszenie zarządu wołkowyskiego oddziału ZPB na zabawę przybyli działacze z zaprzyjaźnionych z wołkowyskim oddziałów organizacji z Szydłowic, Repli i Mostów.

Wolkowysk_karnawal_4

Wolkowysk_karnawal_7

Przemawia kpt. Weronika Sebastianowicz

Wolkowysk_karnawal_5

Karnawał w Wołkowysku, którego organizowanie stało się już dobrą tradycją tutejszego oddziału ZPB, miał bogaty i różnorodny program artystyczny, jego goście mieli okazję uczestniczyć w licznych, wesołych zabawach i konkursach. Nikt z przybyłych na przyjęcie nie miał prawa uczestniczyć w nim bez maski bądź charakteryzacji, świadczącej o poczuciu humoru gościa i jego gotowości swoim zachowaniem i wyglądem budzić śmiech i nieść radość obecnym na balu.

Wolkowysk_karnawal_2

Jerzy Czupreta prowadzi konkurs

Wolkowysk_karnawal_1

Wolkowysk_karnawal_8

Wolkowysk_karnawal_9

Z możliwości zanurzenia się w bajeczną atmosferę karnawału poza działaczami wołkowyskiego i zaprzyjaźnionych oddziałów ZPB skorzystali także przedstawiciele najwyższych władz organizacji prezes Mieczysław Jaśkiewicz i członkini Zarządu Głównego, będąca też prezesem Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi kapitan Weronika Sebastianowicz. Miłą niespodzianką dla gospodarzy balu była obecność na nim przyjaciół z Wrocławia – delegacji Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN na czele z prezes Iloną Gosiewską.

Wolkowysk_karnawal

Wolkowysk_karnawal_3

Wolkowysk_karnawal_10

Maria Tiszkowska z Wołkowyska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content