HomeSpołeczeństwoSpotkania opłatkowe w oddziałach ZPB

Spotkania opłatkowe w oddziałach ZPB

Rozpoczął się okres spotkań opłatkowych w oddziałach Związku Polaków na Białorusi. Najaktywniejsze i najbardziej prężnie działające struktury ZPB przy okazji takich spotkań starają się odwiedzać przedstawiciele Zarządu Głównego organizacji. W miniony weekend w spotkaniach opłatkowych w Brześciu i Wołkowysku brał udział osobiście prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz.

W sobotę, 19 grudnia, prezes Jaśkiewicz wizytował Oddział ZPB w Brześciu, gdzie w tym właśnie dniu zarząd tutejszego oddziału Związku zorganizował spotkanie opłatkowe dla swoich działaczy i miejscowych Polaków.

wystep_uczniow_1

Występ uczniów Polskiej Szkoły Społecznej przy Oddziale ZPB w Brześciu podczas spotkania opłatkowego

modlitwa

Modlitwa przed dzieleniem się opłatkiem

Zanim doszło do łamania się opłatkiem i składania przez wszystkich sobie nawzajem życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, goście, licznie przybyli na spotkanie, zorganizowane w jednej z brzeskich kawiarni, mieli okazję podziwiać artystyczne talenty uczniów, działającej przy Oddziale ZPB w Brześciu Szkoły Społecznej.

przemawia_prezes

Przemawia Mieczysław Jaśkiewicz

Po koncercie, który wprowadził gości w świąteczny nastrój, życzenia świąteczne w imieniu Zarządu Głównego ZPB złożył Polakom Brześcia Mieczysław Jaśkiewicz.

Prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz łamie się opłatkiem z działaczami Oddziału

Prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz łamie się opłatkiem z działaczami Oddziału ZPB w Brześciu

Następnego dnia, 20 grudnia, celem wizytacji prezesa ZPB był oddział w Wołkowysku, który także zorganizował spotkanie opłatkowe. Program artystyczny zapewnili miejscowym Polakom, uczniowie klasy maturalnej Polskiej Szkoły w Wołkowysku. Gośćmi spotkania opłatkowego Oddziału ZPB w Wołkowysku byli, oprócz prezesa ZPB Mieczysława Jaśkiewicza, konsulowie Marzena i Jan Demczukowie z Konsulatu Generalnego RP w Grodnie.

Natalia Gołubowska z Brześcia i Maria Tiszkowska z Wołkowyska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content