HomeKultura„Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego wydano po białorusku

„Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego wydano po białorusku

Prezentacja białoruskojęzycznego wydania powieści kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego pt. „Ziarno prawdy” odbyła się 18 listopada w mińskiej kawiarni „UBar” w ramach projektu „Miesiąc literatury polskiej”, realizowanego w stolicy Białorusi przez Instytut Polski w Mińsku.

Ziarno_Prawdy_06

Ziarno_Prawdy_05

Przemawia Andrej Chadanowicz

Na prezentacji „Ziarna prawdy”, którą poprowadzili dyrektor artystyczny mińskiej księgarni „ŁohwinaU” Paweł Kaściukiewicz oraz szef białoruskiego PEN-Centrum Andrej Chadanowicz, była obecna tłumaczka powieści Maryna Kozłowska I redaktor białoruskojęzycznego wydania Maryna Szoda.

Ziarno_Prawdy_04

W atmosferę prezentowanego dzieła literackiego wprowadził obecnych na prezentacji, prezentując inscenizację kilku fragmentów powieści białoruski aktor Roman Podolaka, który wcielił się w postać głównego bohatera „Ziarna prawdy”.

Ziarno_Prawdy_01

Roman Podolak

Ziarno_Prawdy_03

Przybyli na prezentację mieli też okazję wziąć udział w konkursie opartym na motywach prezentowanej powieści. Nagrodą za udział w zabawie detektywistycznej był egzemplarz białoruskiego wydania „Ziarna Prawdy”.

Ziarno_Prawdy_02

Prezentacja białoruskojęzycznego wydania powieści Zygmunta Miłoszewskiego stała się przedostatnim wydarzeniem w ramach „Miesiąca literatury polskiej”. Zakończenie spotkań z polską literaturą w Mińsku jest planowane na 26 listopada. W tym dniu odbędzie się wystawa pt. „Młoda Polska Ilustracja”, na którą Instytut Polski w Mińsku zaprasza na godzinę 17.00 do Galerii „Akademia” Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuki przy ul. Surganowa 14.

Aleś Szabliński z Mińska, zdjęcia instpol.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content