HomeOświataSzkolny konkurs recytatorski w Grodnie

Szkolny konkurs recytatorski w Grodnie

Jak co roku w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB w Grodnie 16 listopada br. odbył się konkurs recytatorski. W tegorocznym konkursie wzięło udział 20 uczniów, od najmłodszych uczniaków do maturzystów.

Trójka z nich kilka dni wcześniej brała udział w republikańskim Konkursie Recytatorskim „Kresy”, wiec głównym celem nie było wyłonienie kandydatów do uczestnictwa w konkursie „Kresy 2011”, lecz dobra zabawa, popularyzacja poezji polskiej wśród dzieci i młodzieży.

Jesiennym popołudniem dzieci, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się na prawdziwe święto polskiej poezji. Tego dnia uczniowie szkoły społecznej mieli możliwość wykazać swoje zdolności recytatorskie, zachwycić słuchaczy i jury interpretacjami utworów Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Adama Mickiewicza…

Przesłuchania odbywały się w trzech grupach wiekowych. Najliczniejsze okazały się grupy najmłodsza oraz młodzieży w wieku od 12 do 16 lat. Grupa starsza liczyła zaledwie 4 uczestników.

W czasie obrad jurorzy brali pod uwagę następujące kryteria oceny wykonawców: dobór repertuaru do wieku wykonawcy, interpretacja, technika i wyrazistość wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Oceniający mieli naprawdę trudne zadanie, bo z takiej liczby zdolnych recytatorów trudno wyłonić tylko kilku najlepszych. Jednak po twórczej dyskusji werdykt zapadł. Laureatami szkolnego konkursu recytatorskiego zostały:

najmłodsza grupa wiekowa

1. Agata Abramienko i Patrycja Karpowicz – ex aequo

2. Ewelina Aleszczyk

3. Jana Dzienisiewicz

średnia grupa

1. Irena Paszuk i Jana Gorbacz – ex aequo

2. Małgorzata Szatowa

3. Elżbieta Dowgiałło

najstarsza grupa

1. Jolanta Kozak

2. Bożena Ruda i Aleksander Kisiel – ex aequo.

Wszyscy recytatorzy otrzymali drobne upominki. Natomiast osoby nagrodzone otrzymały nagrody książkowe, których fundatorem jest Konsulat Generalny RP w Grodnie.

Jurorzy wysoko ocenili pracę wszystkich uczestników konkursu, a zatem wykonawców oraz ich nauczycieli, którzy wspaniale przygotowali dzieci do pięknych deklamacji, i serdecznie podziękowali im za włożony trud.

IE

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content