HomeSport„Turniej Niepodległości” w Kwasówce

„Turniej Niepodległości” w Kwasówce

Z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kwasówce pod Grodnem 14 listopada odbyły się dziecięce zawody w piłce nożnej halowej pt. „Turniej Niepodległości”. Patriotyczne zmagania sportowe wśród młodych Polaków zorganizował Związek Polaków na Białorusi.

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka_slider

W „Turnieju Niepodległości” w Kwasówce wystartowało osiem drużyn piłkarskich, głównie z obwodu grodzieńskiego, ale dojechała też drużyna z Postaw – centrum rejonowego w obwodzie witebskim.

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka_01

Zawody odbywały się tzw. systemem pucharowym, czyli podzielone na dwie grupy drużyny zagrały ze sobą w grupach, a o miejsca w klasyfikacji końcowej rywalizowały drużyny, które zajęły odpowiednie miejsce w swoich grupach.

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka_02

Dzięki takiemu systemowi rozgrywek w tabeli końcowej turnieju udało się rozstawić wszystkich uczestników w kolejności od drużyny najmocniejszej do tej, której tym razem nie uśmiechnęło się sportowe szczęście.

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka_04

Oto jak reprezentanci różnych miejscowości i sekcji sportowych rozdzielili między sobą miejsca w tabeli wynikowej:

1 miejsce – Kwasówka

2 miejsce – „Sokół” Grodno

3 miejsce – Lida

4 miejsce – Augustówek (Grodno)

5 miejsce – Wiśniowiec (Grodno)

6 miejsce – „Sokół” Wołkowysk

7 miejsce – Sopoćkinie

8 miejsce – Postawy

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka_03

Razem w składzie ośmiu drużyn na boisko wychodziło 80 zawodników. Wśród nich sędziowie turnieju wytypowali najlepszych zawodników w kategoriach indywidualnych.

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka_05

Za najlepszego zawodnika ofensywnego uznano Aleksandra Kremko. Najlepszym bramkarzem został natomiast Mirosław Eliaszewicz.

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka_06

Drużyny, które uplasowały się na podium oraz indywidualnie wyróżnieni piłkarze otrzymali od organizatorów puchary i dyplomy.

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka_07

– To niezwykle cenne, że tylu młodych ludzi, oddając się na boisku grze, gdzieś w podświadomości miało, że grają w turnieju, który odbywa się z okazji odzyskania 97 lat temu przez Polskę Niepodległości. Poza wychowaniem patriotycznym stawiamy sobie za cel także wychowanie młodych sportowców w duchu poszanowania i miłości do bliźniego, nawet jeśli na boisku jest on bezkompromisowym rywalem. Z tej przyczyny staramy się uświetnić każde zawody dla dzieci wspólnym udziałem w Mszy świętej. W Kwasówce też modliliśmy się w miejscowym kościele za to, aby na boisku panował duch fair play, a zawodnicy nie doznali poważnych kontuzji – powiedział portalowi Znadniemna.pl po zawodach ich organizator Marek Zaniewski, pełniący funkcję wiceprezesa Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” przy ZPB.

Turniej_Niepodleglosci_Kwasowka_08

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content