HomeOświataŚwiąteczny koncert w Germaniszkach

Świąteczny koncert w Germaniszkach

Kolejna miejscowość na Grodzieńszczyźnie 15 stycznia gościła kolędujących po polsku dzieci. W niedzielne popołudnie w kościele w Germaniszkach odbył się koncert kolęd, podczas którego wystąpiły dzieci z pobliskiego Werenowa.

W nagrodę za piękny występ mali artyści dostali prezenty

W nagrodę za piękny występ mali artyści dostali prezenty

W Werenowie języka polskiego uczy się ponad 150 dzieci, a wśród nich liczna grupa może też pochwalić się nie tylko piękną polszczyzną, ale też talentami muzycznymi i recytatorskimi. Właśnie zawdzięczając im mieszkańcy Germaniszek po raz kolejny mogli w miłej i rodzinnej atmosferze świętować Narodzenie Dzieciątka Jezus. Koncert, w którym zabrzmiały kolędy, wiersze o tematyce bożonarodzeniowej i patriotycznej, dzieciom pomogli przygotować nauczycielki języka polskiego Anna Masiukiewicz i Irena Jankowska oraz ks. Genadiusz Romaszko. Szanowany i lubiany przez parafian ksiądz Genadiusz nie tylko po mistrzowsku poprowadził konferansjerkę, ale też śpiewająco opowiedział słuchaczom o symbolice Świąt Bożego Narodzenia.

Wspólnie z malutkimi artystami wystąpił również cieszący się popularnością w rejonie werenowskim zespół „Ejrene”, działający przy kościele parafialnym w Werenowie. Zespół zaprezentował własną twórczość – wykonał kilka kolęd i piosenek, muzykę i słowa do których napisał jeden z uczestników grupy Dmitrij Lalko.

Po koncercie konsul w Konsulacie Generalnym Jacek Doliwa serdecznie podziękował za piękny język polski, który brzmiał zarówno podczas mszy świętej, jak i na koncercie, oraz złożył licznie zgromadzonym w kościele mieszkańcom Germaniszek świąteczne życzenia.

Również prezes Rady Naczelnej ZPB Andrzej Poczobut nie ukrywał swego wzruszenia pięknym koncertem i podziękował nie tylko małym artystom, ale też osobom, które je tak świetnie przygotowały. Na zakończenie goście wręczyli wszystkim małym uczestnikom koncertu słodkie prezenty, spełniając prośbę najmłodszej uczestniczki koncertu Ewelinki, która przepięknie wyrecytowała wiersz, w którym między innymi zabrzmiała prośba do Świętego Mikołaja, aby nie zapomniał o prezentach.

IE

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content