HomeSpołeczeństwoWarsztaty dla wolontariuszy w Ełku

Warsztaty dla wolontariuszy w Ełku

Grupa młodzieży, głównie członków Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Mińsku, w dniach 29 czerwca – 10 lipca brała udział w warsztatach dla wolontariuszy, zorganizowanych w ramach projektu „Wolontariat, to jest to!” przez Ełckie Centrum Wolontariatu Caritas.

Warsztaty_w_Elku_02

Młodzież z białoruskiej stolicy uczyła się u ełckich wolontariuszy Caritasu pracy z dziećmi i osobami dorosłymi, upośledzonymi umysłowo. Podczas zajęć, prowadzonych przez wolontariuszkę Emilię Sadowską, młodzież z Białorusi poznała sposoby na animację wolnego czasu dzieci i ludzi specjalnej troski poprzez gry i zabawy, puszczanie baniek mydlanych i nawet zdobywanie umiejętności żonglowania.

Warsztaty_w_Elku_01

Inna wolontariuszka Beata Marchel prowadziła z uczestnikami warsztatów zajęcia praktyczno-techniczne, w trakcie których młodzi ludzie poznali techniki decoupage’u i quillingu, uczyli się pracować z farbami, a nawet robili podkoszulki autorskie.

Zajęcia, przygotowujące do pracy z osobami upośledzonymi umysłowo, poprowadziła Małgorzata Rusek. Przy okazji tych zajęć, odbywających się w formie dyskusji i rozmów na temat pracy z ludźmi specjalnej troski, uczestnicy warsztatów poznali zajęcia preferowane przez takie osoby, czyli między innymi – zajęcia z gliną oraz rysowanie na deseczkach.

Wolontariuszka Barbara Brodowska nauczyła młodzież z Białorusi grom sportowym, zalecanym dla osób, opiece, nad którymi poświęcone były warsztaty.

Uczestnicy warsztatów w Ełku mieli bardzo dobrze zorganizowany wolny czas, w którym między innymi grali w bowling, poznawali tajniki wspinaczki, pływali na kajakach i odwiedzili park linowy.

Warsztaty_w_Elku

Jeden z dni pobytu młodzieży z Mińska w Polsce był poświęcony wycieczce do Warszawy. Uczestnicy warsztatów są wdzięczni ich organizatorom za czarujące dwa tygodnie spędzone z wolontariuszami z Ełckiego Centrum Wolontariatu Caritas i osobiście opiekującej się grupą pani Hannie Nowickiej. Warsztaty dla młodzieży z Mińska i jej pobyt w Ełku zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Oksana Kusznir z Mińska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content