HomeWiadomości z PolskiNota protestacyjna MSZ RP w sprawie Andrzeja Poczobuta

Nota protestacyjna MSZ RP w sprawie Andrzeja Poczobuta

Wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Jerzy Pomianowski wezwał ambasadora Białorusi, wręczył mu notę i zażądał uwolnienia dziennikarza. Zaznaczył, że obecna polityka białoruskich władz może prowadzić do zaostrzenia sankcji.

Z ambasadorem Białorusi Wiktarem Gajsionakiem rozmawiał wiceminister spraw zagranicznych Jerzy Pomianowski. Wiceszef MSZ wezwał bialoruskiego dyplomatę 22 czerwca, o godz. 17.00 do siedziby resortu.

Jak informuje MSZ, podczas spotkania minister Pomianowski wręczył stronie białoruskiej notę protestacyjną w związku z aresztowaniem Andrzeja Poczobuta, niezależnego dziennikarza i przewodniczącego Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi.

Minister Pomianowski zażądał natychmiastowego zwolnienia z aresztu Andrzeja Poczobuta. „Wiceminister zwrócił uwagę, że tego typu działania pogłębiają samoizolację władz Białorusi, jeszcze bardziej utrudniają stosunki z Unią Europejską i powodują kolejną falę krytyki ze strony międzynarodowej opinii publicznej, co w konsekwencji może prowadzić do zaostrzenia istniejących sankcji” – czytamy w komunikacie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

msz.gov.pl

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content