HomeZiemia GrodzieńskaRada Europy apeluje o uwolnienie Andrzeja Poczobuta

Rada Europy apeluje o uwolnienie Andrzeja Poczobuta

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wzywa w deklaracji do uwolnienia aresztowanego na Białorusi dziennikarza Andrzeja Poczobuta.

Zgromadzenie Parlamentarnego Rady Europy apeluje o uwolnienie aresztowanego na Białorusi dziennikarza Andrzeja Poczobuta. Apel podpisali posłowie z kilkudziesięciu państw różnych opcji politycznych. W przyjętej deklaracji posłowie stanowczo zażądali od białoruskich władz natychmiastowego uwolnienia Andrzeja Poczobuta, korespondenta „Gazety Wyborczej” i prezesa Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi.

Sygnatariusze deklaracji przypominają, że dziennikarz został aresztowany za ujawnienie mediom faktów niewygodnych dla władzy. Dokument stwierdza, że mieszkańcy wolnej Europy mają świadomość, jak wielką wartość stanowi wolność prasy, dlatego wspierać będą obywateli Białorusi, by mogli korzystać z takich samych praw i dobrodziejstw wolności mediów.

Przewodniczący polskiej delegacji i inicjator przygotowania deklaracji poseł Andrzej Halicki sądzi, że wspólne stanowisko posłów wielu narodowości różnych opcji politycznych powinno pomóc w uwolnieniu Andrzeja Poczobuta. Deklaracja przekazana zostanie ambasadorowi Białorusi w Warszawie.

polskieradio.pl

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content