HomeOświataMistrzowie ortografii już w Rzymie

Mistrzowie ortografii już w Rzymie

Trwa wycieczka do Rzymu grupy polskiej młodzieży z Białorusi – zwycięzców tegorocznego konkursu Mistrz Ortografii 2015, który odbył się w Grodnie 28 marca z inicjatywy przewodniczącej Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Wyjazd_dzieci_do_Wloch_02

Grupa zwycięzców konkursu Mistrz Ortografii 2015 z opiekunami i przedstawicielami Polonii Włoskiej w ogrodach Ambasady RP w Rzymie

W podróż do stolicy Włoch wybrała się dziesięcioosobowa grupa młodych ludzi, którzy w konkursie Mistrz Ortografii 2015 pokazali najlepsze wyniki w swoich kategoriach konkursowych. Kierownikiem grupy jest pomysłodawczyni i organizator konkursu Andżelika Borys, której we współpracy ze Szkołą Polską w Rzymie i polonijnym portalem internetowym w Italii MojaBancarella.com udało się zorganizować dla młodzieży polskiej z Białorusi, wykazującej się doskonałymi wynikami w nauce języka polskiego, jedną z największych przygód w ich życiu – wycieczkę do Wiecznego Miasta.

W programie pobytu mistrzów ortografii polskiej z Białorusi w Rzymie jest zwiedzanie największych zabytków starożytności, spotkania z uczniami Szkoły Polskiej w Rzymie i miejscową Polonią oraz zwiedzanie Stolicy Apostolskiej – Watykanu.

Pobyt polskiej młodzieży z Białorusi w Rzymie trwa od poniedziałku i jest planowany do końca tygodnia. Delegacja złożyła już wizytę w Ambasadzie RP w Rzymie, gdzie zostali przyjęci przez ambasadora Tomasza Orłowskiego.

Wyjazd_dzieci_do_Wloch_01

Przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys i Ambasador RP w Rzymie Tomasz Orłowski

Środki na goszczenie polskich dzieci z Białorusi w Rzymie zostały zgromadzone w ramach zbiórki, przeprowadzonej wśród miejscowej Polonii przy wsparciu portalu MojaBancarella.com i Polskiej Szkoły w Rzymie. Wydarzenie patronatem objęła natomiast Ambasada RP w Rzymie.

Wyjazd_dzieci_do_Wloch

Podczas wizyty w Ambasadzie RP w Rzymie

Wyjazd_dzieci_do_Wloch_03

Polska młodzież z Białorusi w Ostii – antycznym mieście portowym, prawdopodobnie pierwszej kolonii Starożytnego Rzymu

Wyjazd_dzieci_do_Wloch_04

Wyjazd_dzieci_do_Wloch_05

Znadniemna.pl, fot.: facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content