HomeSportPiłkarze „Sokoła” zadebiutowali w grodzieńskim turnieju FUN’S CUP

Piłkarze „Sokoła” zadebiutowali w grodzieńskim turnieju FUN’S CUP

Dwa zwycięstwa, jedna przegrana z liderem, sześć zdobytych punktów i drugie miejsce w tabeli – taki jest bilans po trzech kolejkach, debiutującej w dorocznym grodzieńskim turnieju FUN’S CUP w mini-piłce nożnej, drużyny działającego przy Związku Polaków na Białorusi Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”.

Grodzieńska drużyna Polskiego Klubu Sportowego "Sokół" w mini-piłce nożnej

Grodzieńska drużyna Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” w mini-piłce nożnej

Rozgrywany co roku w Grodnie piąty już turniej w mini-piłce nożnej FUN’S CUP – to zawody, w których grają drużyny, składające się z grodzieńskich kibiców największych europejskich klubów piłkarskich, takich jak FC Barcelona, Real Madrid FC, Arsenal F.C., Chelsea F.C. i innych.

Rozgrywki odbywają się według systemu ligowego, zgodnie z którym zwycięży drużyna, która uzbiera największą liczbę punktów po tym jak zmierzy się z każdym uczestnikiem turnieju.

Tabela rozgrywek, stan po trzeciej kolejce

Tabela rozgrywek, stan po trzeciej kolejce, fot.: vk.com

W tym roku w rozgrywkach FUN’S CUP wystartowało dziewięć drużyn. Mecze odbywają się w weekendy na centralnym stadionie Grodna. Po trzech rozegranych kolejkach na czele tabeli znajduje się drużyna Blaugrana Tormenta (kibice FC Barcelona), która nie poniosła ani jednej porażki, wygrywając między innymi z beniaminkiem turnieju – „Sokołem”.

Debiutujący w FUN’S CUP „Sokół” po trzech kolejkach sensacyjnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli, tracąc do lidera zaledwie jeden punkt.

Zawodnicy „Sokoła” różnią się od swoich rywali nie tylko tym, że reprezentują polską społeczność Grodna i nie są związani z żadnym fan-klubem piłkarskim. Polska drużyna jest także najmłodsza wiekowo – grają w niej głównie uczniowie starszych klas szkół średnich Grodna. Najstarszym zawodnikiem jest grający trener „Sokoła” a zarazem wiceprezes Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” Marek Zaniewski.

Dla "Sokoła" udział w FUN'S CUP to dobra okazja do promocji klubu

Dla „Sokoła” udział w FUN’S CUP to dobra okazja do promocji klubu

Polski działacz sportowy cieszy się z tego, że organizatorzy FUN’S CUP zaprosili w tym roku do udziału w rozgrywkach drużynę „Sokoła”. – Dla nas to nie tylko możliwość promocji klubu, lecz również okazja do zdobycia doświadczenia gry z mocniejszymi od nas drużynami – mówi Marek Zaniewski.

Sokol_akcja_1

„Sokół” w akcji – w wygranym meczu z Grodno Blues (drużyna kibiców Everton F.C.)

Sokol_akcja

Sokol_rzut_wolny

Sokol_akcja_2

Poziom rozgrywek FUN’S CUP jest wyższy od zawodów, w których dotąd brał udział „Sokół”. Były to najczęściej turnieje, organizowane przez diecezję grodzieńską w ramach religijnego wychowania młodzieży.

Grodzieński FUN’S CUP – to jedyny na Białorusi doroczny turniej amatorski w mini-piłce nożnej, rozgrywany przez kibiców piłkarskich. Zakończenie tegorocznych rozgrywek jest planowane na połowę czerwca.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content