HomeWiadomości z PolskiOd maja czynne przejście na Kanale Augustowskim

Od maja czynne przejście na Kanale Augustowskim

Od 1 maja granicę z Białorusią można przekraczać przez rzeczne przejście graniczne Rudawka-Lesnaja na Kanale Augustowskim. Jest to jedyne tego rodzaju przejście w Polsce.

Kanal_Augustowki_01

Fot.: Stanisław Gładki

Osoby zainteresowane przekroczeniem granicy w Rudawce muszą posiadać przy sobie paszport, wizę białoruską oraz ubezpieczenie. Najbliższa placówka konsularna Białorusi, gdzie można załatwić wizowe formalności znajduje się w Białymstoku. Należy pamiętać również o powiadomieniu Komendanta Placówki SG w Płaskiej nie później niż na 2 godziny przed rozpoczęciem „uprawiania turystki, sportu … na wodach granicznych”, jak stanowi Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2008 r. w sprawie warunków uprawiania turystyki, sportu, polowań i połowu ryb w strefie nadgranicznej (Dz. U. z dnia 12 maja 2008 r.)

Przejście czynne będzie do 1 października w godzinach 7:00 – 19:00.

Kanal_Augustowki

Fot.: Stanisław Gładki

Z kolei miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek chcący odwiedzić Park Narodowy w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej mogą przekroczyć granicę z Białorusią poprzez drogowe przejście graniczne Białowieża – Piererow.

Przejście to czynne jest od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 8:00 – 20:00 oraz od 1 października do 31 marca w godzinach 8:00 – 18:00.

Znadniemna.pl za podlaski.strazgraniczna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content