HomeOświataPodręczniki do nauki języka polskiego od prezydenta Gdańska dotarły do Mińska

Podręczniki do nauki języka polskiego od prezydenta Gdańska dotarły do Mińska

Ponad sto podręczników do nauki języka polskiego, elementarzy i pomocy dydaktycznych dla nauczycieli przekazała we wtorek, 28 kwietnia, na ręce pedagogów, wykładających język polski w salce przy kościele św. Szymona i Heleny w Mińsku, przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys.

Minsk_Przekazywanie_ksiazek_nauczycielom_02

Spotkanie z nauczycielkami, uczącymi języka polskiego dzięki przychylności proboszcza mińskiej świątyni, zwanej Czerwonym Kościołem – księdza-magistra Władysława Zawalniuka, stało się okazją do omówienia z przewodniczącą Rady Naczelnej ZPB bieżących potrzeb placówki oświatowej.

Minsk_Przekazywanie_ksiazek_nauczycielom_03

Andżelika Borys, przekazując mińskim nauczycielkom podręczniki, dostarczone przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza do Grodna przy okazji jego oficjalnej wizyty w grodzie nad Niemnem 23 kwietnia, poinformowała o najbliższych inicjatywach ZPB, związanych mających na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych pedagogów. Jedną z takich inicjatyw jest planowany na lato konkurs dla nauczycieli, który Andżelika Borys planuje zorganizować wspólnie z Uniwersytetem w Białymstoku.

Minsk_Przekazywanie_ksiazek_nauczycielom_01

Nauczycielki z Mińska poinformowały z kolei reprezentantkę władz ZPB o swoich planach doskonalenia procesu nauczania języka polskiego i zapewniły o chęci udziału w przedsięwzięciach oświatowych, proponowanych przez ZPB.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content