HomeSportNa Białorusi wydano książkę o sporcie w międzywojennym Grodnie

Na Białorusi wydano książkę o sporcie w międzywojennym Grodnie

Historiograficzną książkę przestawiającą życie sportowe w Grodnie w latach 1919-1939 r. napisał Wiktor Sajapin jak informuje lokalny portal vogs.by.

Wiktor_Sajapin_ksiazka_prezentacja

Przemawia Wiktor Sajapin, fot.: vogs.by

Wiktor_Sajapin_ksiazka

Sajapin podkreśla, że jak do tej pory temat ten nie był opracowany. Jak mówił: „Szukać materiałów z tego czasu było bardzo trudno. Na poszukiwanie informacji zużyto dużo czasu, ale warto było. I teraz możemy zobaczyć co nam się udało. Oczywiście bez pomocy innych by się nie obeszło. Duży wkład w to wydanie wniosła Lidia Rymarczuk, która przekazała unikatowe informacje i zdjęcia swojego zmarłego męża Aleksandra Rymarczuka”. Pomagał także grodzieński historyk Andrzej Czerniakiewicz.

Wiktor_Sajapin_ksiazka_foto_ogolne

Sajapin opisuje w swojej książce dorobek grodzieńskich piłkarzy, koszykarzy, siatkarzy i zawodników różnych dyscyplin lekkiej atletyki. W pracy zamieścił 150 archiwalnych fotografii, często publikowanych po raz pierwszy. Książka już wkrótce ma się znaleźć w sprzedaży.

Znadniemna.pl za vogs.by/kresy.pl

Najnowsze komentarze

  • Mój pradziadek Jan Bućko był przedwojennym policjantem i lekkoatletą, mam jego nagrodę za zwycięstwo w jakimś biegu. Szkoda,że nie żyje bo mógłby być pomocny przy tej ksiązce , niestety to już ze 20 lat za poźno
    pozdrawiam

Skomentuj

Skip to content