HomeReligiaKonkurs Pisanek Wielkanocnych w Indurze

Konkurs Pisanek Wielkanocnych w Indurze

Dwudziesty pierwszy doroczny Konkurs Pisanek Wielkanocnych odbył się w Indurze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 12 kwietnia. Konkurs, jak co roku, zorganizował miejscowy oddział Związku Polaków na Białorusi.

Indura_Wystawa_Pisanek_03

Wystawa pisanek, kraszanek, drapanek i wypieków wielkanocnych w kształcie baranków zajączków oraz innych przysmaków, tradycyjnie spożywanych na Święto Wielkiej Nocy, została zorganizowana przy wejściu do indurskiego kościoła Najświętszej Trójcy, w którym na niedzielną Mszę świętą licznie zgromadzili się miejscowi mieszkańcy.

Indura_Wystawa_Pisanek_016

Indura_Wystawa_Pisanek_015

Zanim wierni wyszli ze świątyni, żeby podziwiać bogactwo i różnorodność sztuki zdobnictwa stołu wielkanocnego, prezentowanej przez najmłodszych indurczan, ze względu, na których miejscowe polskie rodziny co roku przygotowują ozdobne instalacje wielkanocne na Konkurs Pisanek, w kościele odbyło się uroczyste składanie życzeń i wręczenie prezentów urodzinowych miejscowemu proboszczowi księdzu Pawłowi Astukiewiczowi, który miał dzień urodzin 11 kwietnia.

Indura_Wystawa_Pisanek_013

Indura_Wystawa_Pisanek_011

Indura_Wystawa_Pisanek_010

Wśród indurskich parafian, składających życzenia swojemu proboszczowi, znalazł się także obecny w tym dniu w Indurze, ze względu na Konkurs Pisanek Wielkanocnych, pochodzący z tej miejscowości prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz.

Indura_Wystawa_Pisanek_09

Indura_Wystawa_Pisanek_08

Indura_Wystawa_Pisanek_07

Indura_Wystawa_Pisanek_05

Indura_Wystawa_Pisanek_06

 

Indura_Wystawa_Pisanek_04

Prezes Związku Polaków, otwierając wystawę wielkanocnych instalacji, dziękował swoim ziomkom za wieloletnie podtrzymywanie w rodzinach tradycji zdobnictwa wielkanocnego i przekazywanie tajemnic tej sztuki kolejnym pokoleniom indurczan. Gratulując najmłodszym indurczanom doskonałego poczucia gustu i zdolności artystycznych Mieczysław Jaśkiewicz wręczył im słodkie prezenty.

Indura_Wystawa_Pisanek

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content