HomeOświataPolskie dzieci z Białorusi na obozie edukacyjno-wypoczynkowym w Kobyłce

Polskie dzieci z Białorusi na obozie edukacyjno-wypoczynkowym w Kobyłce

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, dzięki wsparciu i zaangażowaniu Samorządu Miasta Kobyłki z Burmistrzem Robertem Rogulskim na czele i ludzi dobrej woli – mieszkańców Kobyłki, zorganizowało w dniach 23-29 marca pobyt w Polsce dla dzieci z polskich rodzin, mieszkających na Białorusi.

Oboz_wiosenny_w_Kobylce_07

Na obóz edukacyjno-wypoczynkowy przyjechało, wraz z siostrą zakonną Łucją w roli opiekuna, 13 dzieci z polskich rodzin, mieszkających w Iwiu, okolicach Lidy i Grodna.

Oboz_wiosenny_w_Kobylce_09

Już w dniu przyjazdu do Polski, po zakwaterowaniu w hotelu Gregory w Kobyłce, odbyło się spotkanie uczestników obozu z władzami miasta, reprezentowanymi przez Pana Burmistrza i Panią Wiceburmistrz – Karolinę Jaźwińską.

Oboz_wiosenny_w_Kobylce_08

Nieukrywaną radość uczestnikom obozu sprawiły otrzymane przez nich kieszonkowe, dzięki którym dzieci mogły dokonać zakupu potrzebnych rzeczy i artykułów szkolnych. Tego samego dnia odbyły się zajęcia rekreacyjne na basenie OSiR w Wołominie.

Oboz_wiosenny_w_Kobylce_01

Oboz_wiosenny_w_Kobylce_05

Oboz_wiosenny_w_Kobylce_06

W kolejnych dniach pobytu, zgodnie z założonym planem, dzieci zwiedzały Warszawę (Starówka, Zamek Królewski, Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Pałac w Wilanowie, Centrum Nauki Kopernik).

Oboz_wiosenny_w_Kobylce_02

Uczestnicy obozu mieli okazję przejechać się pociągiem Pendolino podczas dwudniowej wycieczki do Krakowa, gdzie zwiedzili starówkę, sukiennice, kościół Mariacki. Nocleg dzieciaki miały w historycznej Wieliczce.

Oboz_wiosenny_w_Kobylce_03

Oboz_wiosenny_w_Kobylce_04

Kopalnia soli wywarła ogromne wrażenie na obozowiczach, którzy nie ukrywali zachwytu podczas jej zwiedzania. W Solnym Mieście czekała na nich ścianka wspinaczkowa, którą z wielką determinacją każde dziecko pokonało, a następnie – zabawa w basenie. Uczestnicy obozu zwiedzili również Zamek na Wawelu, Katedrę oraz groby królewskie, pokłonili się grobom śp. Pary Prezydenckiej i Marszałka J. Piłsudskiego.

Oboz_wiosenny_w_Kobylce

W niedzielę Palmową wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej w Bazylice w Kobyłce, po której dały przepiękny koncert dla miejscowych mieszkańców. Po obiedzie nastąpiło pełne emocji pożegnanie uczestników obozu z organizatorami i powrót na Białoruś.

Zarząd Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej składa serdeczne „Bóg zapłać!” Burmistrzowi Miasta Kobyłka – Panu Robertowi Rogulskiemu, Wiceburmistrz – Pani Karolinie Jaźwińskiej, Kierownikowi Działu Promocji i Marketingu Samorządu M. Kobyłki – Panu Piotrowi Wyszyńskiemu oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce – Pani Małgorzacie Głębickiej, którzy wzięli na siebie ciężar przeprowadzenia obozu, poświęcili swój czas i z bardzo pozytywnym nastawieniem przyjęli dzieci w Kobyłce.

Za ogromne zaangażowanie i szczegółowe zaplanowanie obozu dziękujemy Dyrektor Oddziału Północno-Wschodniego Stowarzyszenia – Pani Barbarze Kuklewicz, która matczyną opieką objęła dzieci – uczestników obozu podczas całego ich pobytu w Polsce.

Młodzież z Białorusi w Polsce. Kraków – Wieliczka cz.1

Młodzież z Białorusi w Polsce. Kraków – Wieliczka cz.2

Znadniemna.pl za Zarządem Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content