HomeOświataStudniówka w Baranowiczach

Studniówka w Baranowiczach

Ponad dwudziestu maturzystów Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach świętowało w minioną sobotę, 7 lutego, początek odliczania stu dni do egzaminu dojrzałości.

Studniowka_w_Baranowiczach_29

Goście, przybyli na święto szykujących się do wejścia w dorosłe życie młodych Polaków z Baranowicz, zajęli cały pierwszy rząd w szkolnej auli.

Studniowka_w_Baranowiczach_28

Byli wśród nich: założycielka i wieloletnia dyrektor Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Reytana, legenda środowiska baranowickich Polaków Elżbieta Dołęga-Wrzosek, konsul z Konsulatu Generalnego RP w Brześciu Sławomir Łuczak wraz z małżonką konsul Anną Domską-Łuczak, delegacja z oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Siedlcach na czele z prezesem Jerzym Jackiem Myszkowskim i jego zastępcą Jackiem Grabińskim, dr Barbara Stelingowska z Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, a także delegacja z siedziby głównej Związku Polaków na Białorusi w Grodnie na czele z przewodniczącą Rady Naczelnej ZPB Andżeliką Borys.

Studniowka_w_Baranowiczach_24

W przepięknie udekorowanej przez uczniów auli zmieściło się około dwustu widzów, wśród których byli rodzice i dziadkowie tegorocznych maturzystów ich nauczyciele i wychowawcy szkolni oraz młodsze rodzeństwo, kontynuujące bądź dopiero rozpoczynające naukę jednym z najlepszych polskich ośrodków oświatowych, jakim jest Społeczna Szkoła Polska im. Tadeusza Rejtana.

Studniowka_w_Baranowiczach_25

Program artystyczny święta tradycyjnie rozpoczął się od poloneza. Taniec w wykonaniu maturzystów zachwycił publiczność, czemu wyraz dał w swoim późniejszym przemówieniu między innymi prezes siedleckiego oddziału „Wspólnoty Polskiej” Jerzy Jacek Myszkowski, zaznaczając, iż układ poloneza, jaki zobaczył, był niezwykle uroczy i oryginalny.

Studniowka_w_Baranowiczach_27

Studniowka_w_Baranowiczach_26

Andżelika Borys tańczy poloneza

Maturzyści popisali się nie tylko talentem tanecznym. W ponad godzinnym koncercie dali z siebie wszystko także, jako wokaliści i aktorzy. Przy czym kilka numerów wokalnych i tanecznych młodzież wykonała wspólnie ze swoimi rodzicami, nie raz wychwytując na scenę do wspólnego tańczenia i śpiewania, siedzących w pierwszym rzędzie gości.

Studniowka_w_Baranowiczach_22

Studniowka_w_Baranowiczach_23

Studniowka_w_Baranowiczach_19

Studniowka_w_Baranowiczach_21

Studniowka_w_Baranowiczach_17

Studniowka_w_Baranowiczach_16

Studniowka_w_Baranowiczach_15

Studniowka_w_Baranowiczach_18

Studniowka_w_Baranowiczach_13

Studniowka_w_Baranowiczach_10

Studniowka_w_Baranowiczach_11

Studniowka_w_Baranowiczach_9

Studniowka_w_Baranowiczach_20

Studniowka_w_Baranowiczach_8

Występ rodziców

Studniowka_w_Baranowiczach_6

Studniowka_w_Baranowiczach_2

Studniowka_w_Baranowiczach_4

Studniowka_w_Baranowiczach_5

Studniowka_w_Baranowiczach_3

Studniowka_w_Baranowiczach_1

Kulminacyjną i najbardziej wzruszającą częścią uroczystości było składanie przez maturzystów podziękowań za lata nauki pedagogom szkoły na czele z dyrektor Eleonorą Raczkowską-Jarmolicz.

Studniowka_w_Baranowiczach

Grono pedagogiczne szkoły

Studniowka_w_Baranowiczach_7

Tańczy Teresa Sieliwończyk, dyrektor Domu Polskiego w Baranowiczach

Studniowka_w_Baranowiczach_34

Goście z Siedlec, Brześcia i Grodna, dziękując maturzystom za możliwość udziału w ich zabawie studniówkowej i życząc dzielnego stawiania czoła wyzwaniom, które czekać będą ich w dorosłym życiu, wręczyli młodzieży prezenty i upominki. Dr Barbara Stelingowska zachęcała do kontynuowania nauki na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, a przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys apelowała do wzięcia udziału w ogłoszonym niedawno przez Związek Polaków, wspólnie z uczelnią w Siedlcach, konkursie „Mistrz Ortografii 2015», którego laureaci zostaną nagrodzeni tygodniową wycieczką do Rzymu.

Studniowka_w_Baranowiczach_41

Przemawia konsul RP w Brześciu Sławomir Łuczak

Studniowka_w_Baranowiczach_37

Jerzy Jacek Myszkowski, prezes Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Siedlcach

Studniowka_w_Baranowiczach_36

Eleonora Raczkowska-Jarmolicz, dyrektor Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Reytana w Baranowiczach  i Jerzy Jacek Myszkowski

Studniowka_w_Baranowiczach_40

Przemawia przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys

Studniowka_w_Baranowiczach_39

Przemawia Jacek Grabiński, wiceprezes Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Siedlcach

Studniowka_w_Baranowiczach_42

Dr Barbara Stelingowska wręcza prezenty maturzystom

Studniowka_w_Baranowiczach_38

Studniowka_w_Baranowiczach_33

Studniowka_w_Baranowiczach_32

Studniowka_w_Baranowiczach_31

Studniowka_w_Baranowiczach_35

Studniowka_w_Baranowiczach_30

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content