HomeSpołeczeństwoPaczki z akcji „Rodacy Bohaterom” rozdane w Wołkowysku

Paczki z akcji „Rodacy Bohaterom” rozdane w Wołkowysku

W ciągu trzech dni prezes Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Wołkowysku Maria Tiszkowska i jej zastępca Jerzy Czupreta odwiedzali mieszkających w Wołkowysku i okolicy byłych żołnierzy Armii Krajowej, Sybiraków oraz najstarszych i najbardziej zasłużonych działaczy ZPB, aby wręczyć im dary uzbierane w całej Polsce w ramach akcji „Rodacy Bohaterom”.

Maria Tiszkowska wręcza paczkę z darami od Stowarzyszenia Odra-Niemen Annie Sadowskiej, założycielce i wieloletniej prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku

Maria Tiszkowska (po prawej) wręcza paczkę z darami od Stowarzyszenia Odra-Niemen Annie Sadowskiej, założycielce i wieloletniej prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku

Akcja, której ideą jest przypomnienie Polakom na Kresach – najbardziej potrzebującym i pielęgnującym polskość mimo przeciwności losu i zawirowań historii i polityki, iż Rodacy w Polsce o nich pamiętają, jest organizowana dwa razy do roku z okazji Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy przez wrocławskie Stowarzyszenie Odra-Niemen.

Paczkę otrzymuje Konstanty Jurewicz, jeden z najbardziej zasłużonych działaczy ZPB w Wołkowysku

Paczkę otrzymuje Konstanty Jurewicz, jeden z najbardziej zasłużonych działaczy ZPB w Wołkowysku

Paczki z darami zostawiła w Wołkowysku goszcząca niedawno w miejscowym oddziale ZPB delegacja Stowarzyszenia Odra-Niemen na czele z prezes Iloną Gosiewską i sekretarzem zarządu Eugeniuszem Gosiewskim. Nasi przyjaciele, przy okazji wizyty na Grodzieńszczyźnie odwiedzili z darami wiele domów Polaków w Grodnie, Lidzie, Wołkowysku i innych miejscowościach. Niestety, nie zdążyli dostarczyć paczki świątecznej każdemu potrzebującemu Rodakowi osobiście.

W Wołkowysku tę misję, z upoważnienia Stowarzyszenia Odra-Niemen, dokończyli działacze ZPB i osobiście prezes miejscowego oddziału organizacji.

Niżej proponujemy Państwu fotorelację ze spotkań, podczas których nie brakło łez wzruszenia, rozmów o Polsce i polskości ziemi wołkowyskiej oraz słów wdzięczności za to, że „Rodacy w Polsce pamiętają o Polakach na Białorusi”.

paczki_Wolkowysk

paczki_Wolkowysk_1

paczki_Wolkowysk_2

paczki_Wolkowysk_3

paczki_Wolkowysk_4

paczki_Wolkowysk_5

paczki_Wolkowysk_6

paczki_Wolkowysk_7

paczki_Wolkowysk_8

 

paczki_Wolkowysk_9

paczki_Wolkowysk_10

paczki_Wolkowysk_11

paczki_Wolkowysk_12

paczki_Wolkowysk_13

 

paczki_Wolkowysk_14

– Dla mnie wręczanie darów od Odry-Niemen było radością i okazją odwiedzić wielu naszych najbardziej zasłużonych działaczy, żywych świadków historii przetrwania polskości na ziemi wołkowyskiej, ludzi od których można się uczyć nie tylko patriotyzmu, lecz po prostu tego, jak należy żyć. W imieniu obdarowanych dziękuję przyjaciołom ze Stowarzyszenia Odra-Niemen za możliwość uczestniczenia w niesieniu pomocy moim ziomkom – pisze Maria Tiszkowska, prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku.

Maria Tiszkowska z Wołkowyska, zdjęcia Jerzego Czuprety

Najnowsze komentarze

  • Jesteście wspaniali! To okolice moich dziadków…Dziękuję, będę dalej wspierał!

Skomentuj

Skip to content