HomeKulturaPiotr Kuźniak w hołdzie Czesławowi Niemenowi

Piotr Kuźniak w hołdzie Czesławowi Niemenowi

17 stycznia, w 11. rocznicę śmierci Czesława Niemena, wybitnego syna Wasiliszek i Grodzieńszczyzny, kompozytora, autora szeregu największych polskich przebojów XX stulecia, w jego rodzinnej wsi odbył się koncert Piotra Kuźniaka, wokalisty najstarszego działającego w Polsce zespołu estradowego Trubadurzy.

Piotr_Kuzniar_Wasiliszki_02

Piotr Kuźniak

Na koncert Piotra Kuźniaka, który został zorganizowany przez prezesa Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lidzkiej Aleksandra Kołyszkę, przybyli do kościoła w Wasiliszkach nie tylko miejscowi Polacy, lecz także mieszkańcy Lidy i okolicznych wsi, między innymi – Wiewiórki.

Piotr_Kuzniar_Wasiliszki

Dla większości z widzów spotkanie z wokalistą Trubadurów było pierwszą okazją, aby zobaczyć i usłyszeć popularnego polskiego muzyka. Sam Piotr Kuźniak nie ukrywał, że spotkanie z mieszkańcami małej ojczyzny Czesława Niemena, zwłaszcza w rocznicę śmierci jednej z największych gwiazd polskiej muzyki minionego stulecia, traktuje jako zaszczyt.

Piotr_Kuzniar_Wasiliszki_01

Śpiewa Helena Oszmiańczuk

Wdzięczni za pamięć o swoim wybitnym ziomku, mieszkańcy Wasiliszek nie szczędzili braw dla artysty, a na znak uznania przygotowali dla Piotra Kuźniaka muzyczną niespodziankę. Stał się nią występ mieszkanki Wasiliszek Heleny Oszmiańczuk. Młoda piosenkarka po zakończeniu występu gościa z Polski przepięknie wykonała piosenkę Czesława Niemena „Wspomnienie”.

Weronika Arabczyk z Wasiliszek

Najnowsze komentarze

  • Czesław NIEMEN Wydrzycki – bard ” moich czasów ” doczekał się zasłużonej sławy i cieszy , że jego sława rośnie.

Skomentuj

Skip to content