HomeHistoriaTelewizyjna premiera filmu „Krew na bruku. Grodno 1939” już w sobotę!

Telewizyjna premiera filmu „Krew na bruku. Grodno 1939” już w sobotę!

W najbliższą sobotę, 10 stycznia, o godzinie 20.20 odbiorcy telewizji Biełsat będą mieli okazję obejrzeć dokument inscenizowany „Krew na bruku. Grodno 1939”. To będzie telewizyjna premiera wyreżyserowanego przez Roberta Miękusa filmu o bohaterskiej obronie Grodna przed Armią Czerwoną we wrześniu 1939 roku.

Scena z filmu „KREWNA BRUKU. GRODNO 1939”, fot.: Lunar Six

Scena z filmu „KREWNA BRUKU. GRODNO 1939”, fot.: Lunar Six

Film, którego producentami są warszawska Fundacja Joachima Lelewela, firma producencka LunarSix oraz Związek Polaków na Białorusi, można będzie obejrzeć równolegle z wyświetlaniem filmu na antenie telewizyjnej także w Internecie, na stronie belsat.eu.

Telewizyjna premiera cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród Poilaków an Białorusi filmu „Krew na bruku. Grodno 1939” jest odpowiedzią na liczne pytania, kierowane zarówno do ZPB i innych producentów: Gdzie i kiedy można obejrzeć film?

Przed premierą telewizyjną film obejrzeli na specjalnie organizowanych pokazach setki miłośników najnowszej historii Kresów Wschodnich zarówno w Polsce, jak i na Białorusi. Na Białorusi film gromadził pełne sale w Grodnie, Wołkowysku i w Lidzie, gdzie trzeba było zorganizować aż dwa pokazy, żeby, chociaż częściowo zadowolić zainteresowanie miejscowych Polaków.

Publiczość na pokazie filmu w szkółce parafii Swiętej Rodziny

Publiczość na pokazie filmu w szkółce parafii Swiętej Rodziny w Lidzie

Związek Polaków na Białorusi „Krew na bruku. Grodno 1939” jako współproducent filmu, a portal Znadniemna.pl i gazeta „Głos znad Niemna na uchodźstwie” jako patroni medialni, zapraszają w sobotę wieczorem wszystkich zainteresowanych na telewizyjną premierę filmu o wciąż mało znanym, lecz jakże bohaterskim świadectwie patriotyzmu mieszkańców polskiego Grodna!

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content