HomeKulturaZakopower zagrał w Grodnie!

Zakopower zagrał w Grodnie!

Polacy z Grodna po brzegi wypełnili w poniedziałek, 24 listopada, salę w grodzieńskim Teatrze Dramatycznym, aby bawić się przy dźwiękach muzyki zakopiańskiego zespołu Zakopower.

Koncert_zespolu_Zakopower_gl

Zespół Zakopower

Zdobywcy aż czterech Fryderyków (jedna z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce – red.) w 2012 roku zawitali do miasta nad Niemnem na zaproszenie Konsulatu Generalnego w Grodnie.

Koncert_zespolu_Zakopower

Koncert się zaczął od kilkuminutowego intro i utworu „Zbuntowany anioł”, po czym lider i założyciel zespołu Sebastian Karpiel-Bułecka przywitał grodnian, składając życzenia z okazji minionego Święta Niepodległości Polski.

Koncert_zespolu_Zakopower_wykon_02

Sebastian Karpiel-Bułecka

Na zaprezentowany przez muzyków z Podhala półtoragodzinny program złożyły się największe przeboje Zakopowera,: „Boso”, „Lowju”, „Kac”, „Na siedem”, „Galop” i inne.

Koncert_zespolu_Zakopower_05

Niezwykle entuzjastycznie publiczność przyjęła też „Obławę” Jacka Kaczmarskiego, wykonaną przez Zakopower we właściwej temu zespołowi dynamicznej i niezwykle nastrojowej aranżacji. Pod dźwięki „Obławy” publiczność mogła obserwować na ekranie zdjęcia, oddające sens piosenki, a wśród nich, między innymi, sceny pacyfikowania demonstracji opozycji w okresie PRL-u oraz w Kijowie na Ukrainie.

Koncert_zespolu_Zakopower_bis_01

Koncert_zespolu_Zakopower_04

Dominik Trębski

Nie zabrakło w programie zakopiańskich artystów także akcentu grodzieńskiego. Kiedy Sebastian Karpiel-Bułecka zapowiedział wykonanie piosenki „Płonie stodoła” autorstwa „chwilowo nieżyjącego artysty z Polski i Białorusi” Czesława Niemena, sala wybuchnęła brawami. I jak się okazało, nie był to aplauz na wyrost, gdyż zakopiańczycy zinterpretowali utwór naszego ziomka ze Starych Wasiliszek niezwykle gustownie.

Koncert_zespolu_Zakopower_bis

Po wyczerpaniu przygotowanego dla grodnian programu, muzycy Zakopowera długo nie mogli zejść ze sceny, oklaskiwani na stojąco przez grodzieńską publiczność, wśród której było wielu wiernych fanów zespołu – uczniów szkół polskich w Grodnie i Wołkowysku, znających tekst największych przebojów i pomagających muzykom je śpiewać, czym sprawili zakopiańczykom miłą niespodziankę.

Koncert_zespolu_Zakopower_publicznosc

Koncert_zespolu_Zakopower_konsul

Konsul Wesław Romanowski dziękuje zespołowi

Koncert_zespolu_Zakopower_publicznosc_01

Zakopower, to jeden z najbardziej popularnych i cenionych przez krytyków zespołów muzycznych w Polsce. Zadebiutował w 2005 roku płytą Musichal, która stała się „złota. „Złoty” szybko stawał się zresztą każdy z pięciu wydanych jak dotąd krążków Zakopowera. A płyta „Boso” z 2011 roku stała się trzykrotnie „platynowa”.

Koncert_zespolu_Zakopower_wykon_publ

Koncert_zespolu_Zakopower_wykon

 Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content