HomeHistoriaWielka majówka

Wielka majówka

Po wyjątkowo długiej w tym roku zimie na Grodzieńszczyznę wreszcie zawitała ciepła i słoneczna wiosna. W niedzielę kierownictwo Zwiazku Polaków na Białorusi zorganizowało majówkę dla członków organizacji z okolic Szczuczyna i ościennych rejonów. W spotkaniu uczestniczyli również prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz oraz przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Grodnie.

Prezentacja wystawy poświęconej Armii Krajowej

Prezentacja wystawy poświęconej Armii Krajowej

Wystawa poświęcona żołnierzom AK

Piękna pogoda zachęca do spotkań w przyjaznym gronie z dala od zgięłku i codziennych problemów. Więc do gospodarstwa agroturystycznego położonego w malowniczym miejscu przybyło około 200 osób, dla których „strawę” kulturalną przygotowali tym razem nie tylko muzycy, ale i malarze. Utworami patriotycznymi imprezę zagaił chór „Głos znad Niemna”, a następnie, z przewagą wesołej nuty, dla gości zagrała grodzieńska kapela podwórkowa pod kierownictwem Henryka Sajkowskiego oraz nowi członkowie Polskiego Klubu Muzycznego – trio dżezowe. Natomiast malarze z Towarzystwa Plastyków Polskich tego dnia zaprezentowali po raz pierwszy wystawę prac poświęconych żołnierzom AK.

Śpiewa grodzieńska kapela podwórkowa pod kierownictwem Henryka Sajkowskiego

Śpiewa grodzieńska kapela podwórkowa pod kierownictwem Henryka Sajkowskiego

Chór "Głos znad Niemna"

Chór „Głos znad Niemna”

Po występach artystów, zgodnie z zasadami polskiej gościnności, przyszedł czas na poczęstunek i biesiadę przy stole. Rzadko się zdarza, aby przy jednym stole zasiedli członkowie ZPB reprezentujący tak wiele oddziałów, więc była to wspaniała okazja do wymiany doświadczeniami z kolegami, rozmów na nurtujące miejscowych Polaków tematy, nie zapominając przy tym o dobrym humorze i zabawie.

zpb.org.pl

 

 

img class=”size-medium wp-image-685″ alt=”Chór

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content