HomeBiałoruśKościół na Białorusi podziękował nuncjuszowi apostolskiemu abp. Jozićiowi za posługę w tym kraju

Kościół na Białorusi podziękował nuncjuszowi apostolskiemu abp. Jozićiowi za posługę w tym kraju

Kościół katolicki na  Białorusi podziękował abp. Ante Jozićiowi za jego czteroletnią posługę w charakterze nuncjusza apostolskiego w tym kraju. 28 czerwca Ojciec Święty powierzył swojemu dyplomacie nową misję, mianował go swoim przedstawicielem w Gruzji i Armenii.

W przesłaniu wystosowanym w imieniu episkopatu, duchowieństwa, osób konsekrowanych oraz ludzi dobrej woli przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi, abp Józef Staniewski wyraził kończącemu swą posługę nuncjuszowi wdzięczność za pracę i dobrze wypełnione obowiązki, zarówno „rutynowe” jak i nadzwyczajne.

„Wasza Ekscelencja, wniósł do nas bogactwo bogatego doświadczenia profesjonalnego w misjach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej w Rosji, Indiach, Hongkongu i od samego początku zawładnął naszymi sercami swoją miłością do Białorusi i jej narodu. Aktywnie uczestniczył w życiu lokalnego Kościoła, odwiedzał wiele parafii i prowadził uroczystości. W kazaniach Waszej Ekscelencji dominuje życzliwość, głęboka wiara i praktyczne podejście do wymagań dzisiejszej Ewangelii. W imieniu Konferencji Biskupów Katolickich na Białorusi, duchowieństwa, osób konsekrowanych, wiernych i ludzi dobrej woli pragnę podziękować za trud i pracę Waszej Ekscelencji na rzecz zachowania pokoju i solidarności w naszym narodzie” – napisał abp Staniewski.

Metropolita mińsko-mohylewski zapewnił, iż Kościół katolicki na Białorusi będzie pamiętał o abp. Jozićiu w modlitwach tronem Matki Bożej w sanktuarium budsławskim i w każdym zakątku Białorusi.

Pochodzący z Chorwacji abp Ante Jozić był ósmym przedstawicielem papieskim na Białorusi od chwili nawiązania przez ten kraj relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską w 1992 roku.

 Znadniemna.pl za Ekai.pl/Catholic.by, na zdjęciu: przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi, abp Józef Staniewski i nuncjusz apostolski abp Ante Jozić, fot.: Catholic.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content