HomeKulturaArtyści z Mińska na obchodach 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

Artyści z Mińska na obchodach 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

Na początku października trzy chóry i zespół instrumentalny, działające przy Mińskim Oddziale Związku Polaków na Białorusi, wzięły udział w obchodach 70. rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego w Ożarowie Mazowieckim.

IMG_5815 815 Piotr i chor

Ze stolicy Białorusi na obchody rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń w historii stolicy Polski w XX stuleciu artyści przybyli dzięki prezes Mińskiego Oddziału ZPB Helenie Marczukiewicz. Działaczka ZPB przywiozła na ożarowskie obchody 70. rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego chóry „Społem”, „Polonez”, „Tęcza” oraz zespół instrumentalny „Suwenir”.

IMG_5785 785 Piotr Bialek

Artyści z Mińska mieli kilka występów zarówno podczas głównych obchodów rocznicowych, jak i w ramach koncertu, w którym zaśpiewali wspólnie z chórami polonijnymi z Łotwy, Litwy, Niemiec i z Polski.

IMG_6008 008 Wszyscy

W wykonaniu Polaków z Białorusi publiczność miała okazję wysłuchać nie tylko powszechnie znane polskie pieśni patriotyczne i religijne. Podziw i owacje wywołało przepiękne wykonanie przez artystów z Mińska piosenki „Polsko moja”, autorstwa ich koleżanki Heleny Abramowicz.

Spiewa Helena Abramowicz

Minsk Final z kwiatami

Andrzej Mieszkow z Ożarowa Mazowieckiego, zdjęcia – Aleksander Wasilenko

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content