HomeBiałoruśBiałoruski reżim nie ustaje w prześladowaniu katolickich duchownych

Białoruski reżim nie ustaje w prześladowaniu katolickich duchownych

W obwodzie witebskim zatrzymano dwóch katolickich duchownych – ojców Andrzeja Juchniewicza i Pawła Lemeсha, należących do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – OMI. Powody zatrzymania na razie nie są znane – donosi na Telegramie Inicjatywa “Chrześcijańska Wizja”.

Duchowni zostali zatrzymani 8 maja po spotkaniu księży i osób konsekrowanych diecezji witebskiej w miejscowości Szumilino, w której jeden z zatrzymanych – o. Andrzej Juchniewicz OMI – jest proboszczem i kustoszem sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Ojciec Andrzej Juchniewicz  jest ponadto nowo wybranym (wybory odbyły się 5 maja br. – red.) przewodniczącym Rady Grupy Koordynacyjnej Wyższych Przełożonych, Delegatów i Przedstawicieli Męskich i Żeńskich Instytutów oraz Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Białorusi. Jest to organ ustanowiony przez Stolicę Apostolską. Jego przewodniczący odpowiada za koordynację współpracę między wspólnotami zakonnymi, a także reprezentuje je przed Watykanem oraz przed Konferencją Katolickich Biskupów Białorusi.

Znadniemna.pl za Inicjatywa „Chrześcijańska Wizja” , na zdjęciu: ojcowie Andrzej Juchniewicz OMI i Paweł Lemech OMI, fot.: Catholicnews.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content