HomeBiałoruśPortal Znadniemna.pl uznany przez KGB za „formację ekstremistyczną”

Portal Znadniemna.pl uznany przez KGB za „formację ekstremistyczną”

Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) Białorusi uznał portal Polaków na Białorusi Znadniemna.pl za „formację ekstremistyczną”. Taką informację opublikowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi, a za nim liczne media białoruskie,  polskie, a nawet rosyjskie, w tym rosyjska agencja informacyjna TASS – będąca niegdyś centralną agencją prasowa ZSRR, a teraz pełniąca podobną rolę w Federacji Rosyjskiej.

Wpis na publikowanej przez MSW Białorusi liście formacji ekstremistycznych

Białoruskie KGB oraz MSW, a za nimi niektóre media, błędnie podały, iż portal Znadniemna.pl jest portalem Związku Polaków na Białorusi. Tymczasem portal już od kilku miesięcy nie ma statusu medium ZPB i jest wydawany z myślą o wszystkich Polakach na Białorusi niezależnie od tego do jakiej organizacji oni należą. Innymi słowy – jesteśmy portalem, piszącym o rzeczach, odbywających się w Polsce i wśród Polonii, które mogą zainteresować Polaków na Białorusi. Piszemy też o wydarzeniach na Białorusi, dotyczących mieszkającej w tym kraju społeczności polskiej i mogących zainteresować rodaków mieszkających w Polsce oraz na świecie.

Mianowicie taka misja naszego portalu budzi nerwowość łukaszenkowskiego KGB, MSW oraz innych służb, którym okazało za mało kilkukrotne uznanie naszego portalu za „materiały ekstremistyczne”, więc postanowili nadać nam status „formacji ekstremistycznej”. Dla twórców portalu taki status oznacza na Białorusi prześladowanie karne i groźbę skazania na karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Prześladowanie karne grozi na Białorusi także osobom współpracującym z formacją ekstremistyczną, czyli tym z naszych czytelników, którym zostanie udowodnione, iż dostarczają nam informację. Właśnie tą okolicznością tłumaczy się potrzeba ścisłego chronienia przez nas wszelkich informacji o naszych informatorach na Białorusi, których z kolei także prosimy o zachowanie całkowitej dyskrecji jeśli chodzi o utrzymywanie kontaktów z nami.

Reasumując, uznanie przez reżim Łukaszenki i podległe mu KGB portalu Znadniemna.pl za „formację ekstremistyczną”, oznacza, iż nasza działalność szkodzi reżimowi i prawdopodobnie niweluje jego plany związane z zamiarami prowadzenia  informacyjno-propagandowej ekspansji w Polsce i wśród Polonii światowej.

Według docierających do nas informacji najbardziej denerwują reżim nasze publikacje, dotyczące sytuacji naszego niezłomnego kolegi – więźnia politycznego Andrzeja Poczobuta. Podobno szokiem dla reżimu okazała się przygotowana przez nas wystawa pt. „Andrzej Poczobut. Prześladowany za POLSKOŚĆ”,  na której wernisażu w Sejmie RP pojawiła się w styczniu 2023 roku delegacja białoruskiej opozycji demokratycznej na czele z jej  liderką Swiatłaną Cichanouską.

Prosimy Państwa o  pozostanie z nami i pamiętanie, że najbrzydszą obelgę, wypowiedzianą przez wroga, najczęściej należy traktować jako najpiękniejszy komplement. Tak właśnie traktujemy nadanie nam przez reżim Łukaszenki i podległe mu KGB statusu „formacji ekstremistycznej”.

Andrzej Pisalnik, redaktor portalu Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Brawo chłopaki,tak trzymać.Może w końcu odzyskamy moje rodzinne miasto Grodno.Kołchoźniku,czas na ciebie.

Skomentuj

Skip to content