HomeReligiaMilion odsłon w TikToku – to oglądalność filmiku dziecięcego chóru katolickiego z Lidy

Milion odsłon w TikToku – to oglądalność filmiku dziecięcego chóru katolickiego z Lidy

Zespół, o którym mowa, ma dwujęzyczną angielsko-polską nazwę – „Singing Sercem” („Śpiewający Sercem”). Polski człon nazwy tłumaczy się prawdopodobnie tym, że znaczna część repertuaru chóru jest w języku polskim, co sprawia, iż w Lidzie, w której Polacy stanowią połowę mieszkańców, twórczość „Singing Sercem” cieszy się szczególną popularnością, a sami artyści mają dużo fanów w Polsce i wśród Polonii.

„Singing Sercem” prowadzi kanał na Youtube, ma profil w Instagramie, ale najlepsze wyniki osiąga w TikToku.

Jeden z filmików zespołu w tym serwisie społecznościowym zanotował aż milion odsłon. Jest to prawdopodobnie rekordowy wynik dla pochodzących z Białorusi treści chrześcijańskich, które kiedykolwiek opublikowano na platformie TikTok.

„Singing Sercem” jest chórem dziecięcym. Jego uczestnicy jednak zamieszczają w Internecie nie tylko kontent muzyczny. Kręcą także dużo filmików na tematy poświęcone na przykład kościelnemu savoir-vivre, czyli zwyczajom, manierom oraz ubiorowi, obowiązującemu wiernych i zwiedzających w świątyniach katolickich.

Uczestnicy chóru „Singing Sercem” ze swoim opiekunem – proboszczem Parafii Bożego Miłosierdzia w Lidzie, księdzem Andrzejem Znosko (u góry), fot.: TikTok

Uczestnicy chóru prowadzą w serwisach społecznościowych także rubrykę, w której na pytania młodego korespondenta odpowiada ksiądz Andrzej Znosko, proboszcz Parafii Bożego Miłosierdzia w Lidzie, przy której działa „Singing Sercem”.

Kanał „Singing Sercem” na TikToku jest dostępny pod LINKIEM

Na Yotube.com natomiast twórczość zespołu można śledzić TUTAJ.

Znadniemna.pl na podstawie Katolik.life/Tiktok.com/Youtube.com, na zdjęciu: „Wizytówka” kanału zespołu „Singing Sercem” na YouTube, fot.: Youtube.com 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content