HomeBiałoruśKatolicka dziennikarka i nauczycielka języka polskiego usłyszała zarzuty karne

Katolicka dziennikarka i nauczycielka języka polskiego usłyszała zarzuty karne

Oksana Juczkowicz, dziennikarka oficjalnego portalu Kościoła Rzymskokatolickiego na Białorusi Catholic.by, którą aresztowano 23 stycznia w ramach obławy na białoruskich opozycjonistów, została oskarżona z artykułu 342 Kodeksu Karnego Białorusi i przebywa w areszcie śledczym w Żodzinie.

Postawione katolickiej dziennikarce zarzuty dotyczą rzekomej „organizacji i przygotowania działań rażąco naruszających ład społeczny, albo aktywnego udziału w tychże działaniach”.

O tym, że katolicka dziennikarka przebywa w areszcie i ma zarzuty karne poinformowała na Telegramie inicjatywa „Chrześcijańska Wizja”.

Autorzy wiadomości wymieniając najważniejsze aktywności z życia aresztowanej ujawnili, iż 34-letnia Oksana Juczkowicz była nie tylko katolicką dziennikarką.

Jak się okazało katolikom Mińska dała się poznać, jako organizatorka wielu przedsięwzięć, które miały miejsce w stołecznej katedrze. Oprócz tego kobieta śpiewała w kościelnym chórze „Gloria”. Oksana Juczkowicz działała także w białoruskim katolickim skautingu (w randze zastępowej) i wykładała język polski alumnom białoruskich seminariów duchownych.

Nie wiadomo, którą w wymienionych aktywności praktykującej katoliczki służby Łukaszenki uznały za „działanie rażąco naruszające ład społeczny”.

 Znadniemna.pl na podstawie T.me/christianvision, na zdjęciu: Oksana Juczkowicz, fot.: Katolik.life

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content