HomeKulturaBędzie płytka DVD z filmem „KREW NA BRUKU. GRODNO 1939”

Będzie płytka DVD z filmem „KREW NA BRUKU. GRODNO 1939”

Podobnie, jak nasi koledzy z Fundacji Joachima Lelewela i firmy producenckiej LunarSix, dostajemy od Państwa liczne pytania na temat tego, gdzie i jak można obejrzeć film „KREW NA BRUKU. GRODNO 1939”.

fot.: LunarSix

fot.: LunarSix

Przypomnijmy, że po warszawskiej premierze, która odbyła się 24 września, 30 września pokazaliśmy film w Grodnie. Na tym pokazie zebrało się ponad 200 grodnian, ale, jak się okazało, zainteresowanie jest o wiele większe.

Do naszej redakcji, będącej patronem medialnym filmu na Białorusi oraz do Zarządu Głównego ZPB, będącego jego producentem stowarzyszonym, ciągle zgłaszają się osoby, które chciałyby mieć film „KREW NA BRUKU. GRODNO 1939” w swojej domowej filmotece i pokazywać go przy różnych okazjach swoim znajomym, tym samym szerząc wiedzę na temat tego, co wydarzyło się w Grodnie w dniach 20-22 września 1939 roku.

Niestety, obecnie nie mamy możliwości udostępniania kopii filmu. Jednak, jak zapewniają nasi partnerzy w Polsce, już niedługo sytuacja może się zmienić, gdyż zostanie wydana płytka DVD, na której poza filmem znajdą się bonusy, na przykład – rozmowa ze świadkiem wydarzeń sprzed 75 lat.

Trudno na razie powiedzieć, kiedy ukaże się płytka. Gdy tylko to nastąpi – poinformujemy o tym na naszym portalu.

Co się tyczy innych form dystrybucji – w tej chwili trwają rozmowy naszych partnerów w Polsce – producentów filmu – z kilkoma polskimi stacjami telewizyjnymi, aby te wyemitowały film na swojej antenie. Jak na razie – trudno jest powiedzieć, która ze stacji zdecyduje się na nabycie praw do emisji filmu „KREW NA BRUKU. GRODNO 1939”.

Tymczasem nasi partnerzy organizują w Polsce publiczne pokazy filmu. Najbliższy odbędzie się pod koniec października w warszawskim Przystanku Historia Instytutu Pamięci Narodowej. Potem, w zależności od zainteresowania zorganizowaniem pokazu, film zobaczą mieszkańcy innych polskich miast. Aby zorganizować pokaz – wystarczy skontaktować się z zarządem Fundacji Joachima Lelewela  lub kierownictwem Lunar Six i omówić szczegóły przyszłego pokazu filmu w Twojej miejscowości.

Na Białorusi publiczne pokazy filmu organizuje Związek Polaków na Białorusi. Zgłoszenia są przyjmowane w redakcjach naszego portalu oraz gazety „Głos znad Niemna na uchodźstwie”. Wstępnie jesteśmy już umówieni na pokaz filmu dla społeczności Lidy i kilku innych miejscowości. Planujemy też kolejne pokazy filmu w Grodnie, między innymi z udziałem jego twórców i producentów z Polski.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Może do WSieci dołączcie płytkę DVD?

  • Nie ma tej płytki nadal. Kto ma w tym interes, żeby nie udostępniać tego filmu? Przecież jest on w posiadaniu IPN. Moja matka bardzo chciałaby obejrzeć ten film ale wiek i zdrowie nie pozwoliło jej przyjechać na projekcję do Lipska nad Biebrzą. Gdzie można kupić ten film?

  • dzis 2019 rok a ja dalej czekam na info o plytce albo gdzie mozna ogladnac

Skomentuj

Skip to content