HomeSportPolski pięściarz z Lidy Eugeniusz Makarczuk przed życiową szansą zdobycia pasa mistrzowskiego WBC!

Polski pięściarz z Lidy Eugeniusz Makarczuk przed życiową szansą zdobycia pasa mistrzowskiego WBC!

Już za tydzień, 5 października, polski pięściarz z Lidy Eugeniusz Makarczuk stoczy w Lublinie najważniejszą walkę w swojej dotychczasowej karierze. Polak stanie do pojedynku o pas mistrzowski prestiżowej federacji WBC Amateur podczas gali boksu Polonika Boxing Night, który organizuje Fundacja Polska 360.

Rywalem 29-letniego Eugeniusza Makarczuka, który na zawodowym ringu ma zero porażek i osiem zwycięstw, z których trzy zostały zdobyte przez nokaut, będzie 21-letni reprezentant Czech Milos Beranek. Zawodnik ten może pochwalić się rekordem: 10 zwycięstw, z czego aż 4 przez nokaut i jedna porażka, poniesiona przez Beranka na punkty po wyrównanym pojedynku o młodzieżowe mistrzostwo świata.

Plakat zapowiadający walkę o pas mistrzowski, fot.: Facebook.com

„Głodny, nieustępliwy i kontynuujący świetną przygodę na polskich ringach Eugeniusz Makarczuk stanie przed trudnym wyzwaniem” – ocenia szanse Polaka portal Fighter.pl, piszący o aktualnych wydarzeniach w sportach walki. Fighter.pl przypomina, że pochodzący z Lidy pięściarz, pokonując w drodze do walki o tytuł, najpierw gładko wypunktował rówieśnika Tomasza Nowickiego, później zaskoczył i wygrał z doświadczonym 34-latkiem Łukaszem Maćcem. Swoją karierę na polskich ringach zawodnik z Lidy rozpoczął w maju tego roku zdobyciem tytułu Mistrza Polski.

Nagrodą za pasmo sukcesów Eugeniusza Makarczuka odniesionych w ciągu ostatniego półrocza w Polsce jest szansa na zdobycie pasa regionalnego organizacji WBC CISBB, skupiającej pięściarzy z państw słowiańskich, bałtyckich oraz bałkańskich.

„Przed mającym polskie korzenie Makarczukiem najważniejszy występ w karierze!” – piszą specjalistyczne portale bokserskie i tłumaczą, że w przypadku zwycięstwa 29-latka nad rywalem zdobycia pasa mistrzowskiego WBC CISBB, pięściarz z Lidy będzie notowany w bokserskich rankingach światowych i stanie się pretendentem do udziału w walkach o znacznie większą niż dotychczas stawkę.

Wstęp na gale boksu Polonika Boxing Night jest wolny. Zachęcamy naszych Czytelników do rejestracji uczestnictwa w tym wydarzeniu sportowym pod linkiem: https://polonikaboxing.pl/kibic/ oraz prosimy o przybycie w dniu 5 października do Hali im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie, adres: Aleje Zygmuntowskie 4.

Gościem specjalnym święta boksu będzie legendarny polski pięściarz Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, były mistrz świata organizacji WBC oraz IBF w kategorii junior ciężkiej.

Znadniemna.pl na podstawie Fighter.pl, Bokser.org, Facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content