HomeHistoriaMija 84. rocznica obrony Grodna. Obejrzyj film nakręcony dzięki wsparciu grodnian!

Mija 84. rocznica obrony Grodna. Obejrzyj film nakręcony dzięki wsparciu grodnian!

Na dzisiaj, 22 września, przypada 84. rocznica  tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w Grodnie we wrześniu 1939 roku.

Cztery lata temu współcześnie żyjący grodnianie wsparli amatorską  produkcję filmową, która zakończyła się wyjściem na ekrany filmu pt. „Krew na bruku. Grodno 1939”.

W ramach prowadzonej przez nasz portal zbiórki pieniężnej, mającej wesprzeć starania filmowej ekipy, zebraliśmy razem kwotę wartą ponad 9 tysięcy złotych. Dzięki tym pieniądzom, uzbieranym w gotówce, twórcy filmu mogli osobiście odwiedzić Grodno i nawet nakręcić niektóre ujęcia, wykorzystane później przy montowaniu filmu.

Z okazji rocznicy tragicznych wydarzeń sprzed 84 lat i czterolecia wyjścia na ekrany filmu „Krew na bruku. Grodno 1939” zamieszczamy na naszej stronie pełną wersję filmu oraz zachęcamy do jego oglądania i pokazywania prawdziwej historii września 1939 roku na naszych ziemiach, zwłaszcza ludziom młodym, którzy obecnie są indoktrynowani przez zakłamaną propagandę  postsowiecką wmawiającą, iż 84 lata temu Armię Czerwoną na Zachodniej Białorusi witano z kwiatami.

Jak dobitnie pokazali autorzy filmu sowieckiego okupanta w 1939 roku grodnianie witali „koktajlami mołotowa” i nijak inaczej. Bądźmy godni pamięci naszych bohaterskich przodków i pokażmy ten film naszym dzieciom!

Zapraszamy do oglądania i rozpowszechniania filmu:

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content