HomeSportBiałoruski klub piłkarski zadebiutuje w II rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski w piłce nożnej

Białoruski klub piłkarski zadebiutuje w II rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski w piłce nożnej

We wtorek, 8 sierpnia, białoruski klub piłkarski Pogoń Warszawa rozegra na stadionie przy na Łazienkowskiej oficjalny mecz z polską drużyną Victoria Zerzeń. Będzie to spotkanie II rundy eliminacyjnej Pucharu Polski i pierwszy dla białoruskich piłkarzy mecz w profesjonalnym turnieju.

Drużyna, która składa się wyłącznie z białoruskich zawodników, otrzymała zgodę na udział w Pucharze Polski od Polskiego Związku Piłki Nożnej – informuje Białoruska Fundacja Solidarności Sportowej.

Piłkarski Klub Sportowy „Pogoń Warszawa” powstał  w 2022 roku i od tamtego czasu organizował amatorskie mecze oraz turnieje piłkarskie na rzecz białoruskich więźniów politycznych.

Partnerem drużyny do udziału w Pucharze Polski jest Białoruska Fundacja Solidarności Sportowej.

Drużyna białoruskich piłkarzy w Polsce zaprasza mieszkających nad Wisłą rodaków do włączenia się w to historyczne wydarzenie i kibicowanie w meczu, będącym debiutem białoruskiej drużyny!

Białoruscy piłkarze i organizatorzy meczu zapraszają kibiców obu drużyn do kibicowania w duchu fair play na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Łazienkowska 3, Warszawa

Wtorek, 8 sierpnia, 20:30

Wstęp na trybuny jest bezpłatny

„Bardzo cieszymy się na spotkanie z Państwem na trybunach rezerwowego boiska warszawskiej Legii przy Łazienkowskiej 3 (wejście przez parking przy trybunie zachodniej stadionu głównego)” – informuje kibiców Pogoni Warszawa Białoruska Fundacja Solidarności Sportowej.

 Znadniemna.pl na podstawie Facebook.com/bssfbel

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content