HomeOświataNauczyciele języka polskiego doskonalili swoje umiejętności

Nauczyciele języka polskiego doskonalili swoje umiejętności

Kreatywne metody pracy w nauczaniu języka polskiego poznawali w dniach 20-21 września w Grodnie, podczas warsztatów metodycznych, zorganizowanych przez Związek Polaków na Białorusi we współpracy z Podlaskim Oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, nauczyciele języka polskiego z całej Białorusi.

Podczas warsztatów

Podczas warsztatów

Razem w doskonaleniu umiejętności nauczania wzięło udział 34 nauczycieli z Grodzieńszczyzny, Mińska, Witebska, Mohylewa, Baranowicz i innych zakątków Białorusi. Prowadzili zajęcia doświadczeni metodycy z Białegostoku, skierowani do Grodna przez Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. – Nauczyciele byli zachwyceni poziomem warsztatów i zapewniali, że zdobytą wiedzę twórczo wykorzystają w swojej pracy codziennej – mówi Andżelika Borys, organizatorka warsztatów z ramienia ZPB i przewodnicząca Rady Naczelnej organizacji. Według Andżeliki Borys zaplanowany jest cały cykl warsztatów dla nauczycieli języka polskiego z Białorusi i jeszcze w tym roku zostaną oni zaproszeni do Grodna trzykrotnie. – Poza tym, aktywnie uczestniczącym w doskonaleniu swoich kwalifikacji nauczycielom, zaproponujemy wyjazdy na szkolenia do Polski. Jeszcze w tym roku planujemy to zrobić w Toruniu i Ostródzie – zapewnia nasza rozmówczyni.

Nauczyciele poznawali kreatywne metody nauczania języka polskiego

Nauczyciele poznawali kreatywne metody nauczania języka polskiego

Efektem warsztatów metodycznych jest nie tylko zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Uczestniczący w szkoleniach pedagodzy otrzymali od ZPB oraz Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” pomoce metodyczne, a także zaopatrzyli się w podręczniki, elementarze i inne pozycje książkowe, niezbędne w codziennym nauczaniu języka polskiego na różnych poziomach. – Cieszymy się, że dzięki prowadzonym przez ZPB w ubiegłym roku w Polsce akcjom zbierania podręczników, jako Związek Polaków mamy możliwość samodzielnego zaopatrywania w nie nauczycieli z Białorusi – podkreśla Andżelika Borys.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content