HomeBiałoruś„Katolików Białorusi” nie chcą w rosyjskim serwisie społecznościowym

„Katolików Białorusi” nie chcą w rosyjskim serwisie społecznościowym

Grupa „Katolicy Białorusi”, licząca ponad 4 tysiąca użytkowników, została zablokowana przez administrację rosyjskiego serwisu społecznościowego „Odnokłassniki” (odpowiednik popularnego niegdyś wśród Polaków serwisu „Nasza klasa”- red.) – poinformował białoruski portal katolicki Katolik.life.

Administratorzy „Odnokłassnikow” nie tłumaczą przyczyn podjęcia decyzji, nieprzyjaznej białoruskim katolikom. Wskazują jedynie na to, że „Katolicy Białorusi” złamali regulamin rosyjskiej platformy społecznościowej. Katolik.life zwraca uwagę na to, że regulamin „Odnokłassnikow” zawiera dużo ograniczeń, jedno z których głosi, iż zamieszczane w serwisie treści powinny być zgodne z prawem Federacji Rosyjskiej.

Członkowie grupy „Katolicy Białorusi” udostępniali w niej linki na publikacje, które ukazywały się w mediach katolickich, publikowali ilustracje o tematyce chrześcijańskiej oraz modlitwy. Która z tych aktywności, typowych dla chrześcijańskich społeczności, została uznana za niezgodną z prawem Federacji Rosyjskiej?

Pierwsze, co przychodzi do głowy, to absurdalne wymogi władz Rosji, dotyczące na przykład zakazu nazywania „wojną” agresywnych działań zbrojnych tego kraju na Ukrainie. Karana jest w Rosji także krytyka walczącej z Ukraińcami rosyjskiej armii, zwłaszcza krytyka popełnianych przez rosyjskich żołnierzy na Ukrainie zbrodni wojennych.

Znadniemna.pl na podstawie Katolik.life, na zdjęciu: rosyjski władca Władimir Putin i papież Franciszek podczas wizyty rosyjskiego polityka w Watykanie, 2019 rok, fot.: Vaticannews.va 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content